Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 4 » Ostry Dyżur Literacki w bibliotece na Barnima

Ostry Dyżur Literacki w bibliotece na Barnima

Ostry Dyżur Literacki w bibliotece na Barnima

Oryginalna zabawa czeka na małych czytelników w filii bibliotecznej nr 4 (ul. Barnima 25), w piątek, 19 października 2018. Zapraszamy wszystkie dzieci na Ostry Dyżur Literacki, który poprowadzi Małgorzata Swędrowska. Swój udział zapowiedziały już dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 69. O godzinie 12.00 zostanie przyjęta i zdiagnozowana klasa II, o godz. 13.00 – klasa IV, a o godz. 14.00 – klasa II.

W naszej zabawie może wziąć udział każdy mały czytelnik, sam lub razem z rodzicami. Jest to akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego bibliotekarka, specjalistka literatury dla dzieci, w kitlu lekarskim rekomendują wartościowe książki, indywidualnie dobrane dla poszczególnego „pacjenta”, zrażonego nudnymi lekturami i zniechęconego do czytania. Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach.

Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią. Każda przeczytana z zainteresowaniem książka jest inwestycją w czytelniczy potencjał dziecka, ponieważ za każdym razem, gdy młody człowiek sięga po nudną, bezwartościową pozycję, narasta w nim bunt przeciwko literaturze w szerokim tego słowa rozumieniu. Dlatego tak ważne jest, by wskazywać wartościowe literacko i graficznie publikacje, wyrabiając w ten sposób, w młodych odbiorcach, dobre nawyki. Bardzo istotne jest, by podsuwać dziecku książkę, która je zainteresuje, a jednocześnie będzie osadzona w przestrzeni postrzegania przez nie świata.

Zapraszamy rodziców, aby przyszli ze swymi pociechami po tę swoistą kurację uzdrawiającą relacje z książkami. Czekamy na Ostrym Dyżurze przez cały piątek. Odbierz swoją receptę na książki!
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie