Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Przemysław Semczuk o zbrodniach w PRL-u

Przemysław Semczuk o zbrodniach w PRL-u

Przemysław Semczuk o zbrodniach w PRL-u

Zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) 14 września 2018 (piątek) o godz. 18.00 na spotkanie z Przemysławem Semczukiem, które poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Nasz gość to dziennikarz i publicysta, a przede wszystkim pisarz specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Pracę w zawodzie dziennikarskim rozpoczął w 1991, jako reporter lokalnej telewizji „Test”, nadającej na terenie Jeleniej Góry, jednocześnie pracował jako autor tekstów w dzienniku "Gazeta Robotnicza". Następnie przez kilka lat pracował jako menadżer. Do zawodu dziennikarza powrócił w 2006, jako publicysta tygodnika "Newsweek Polska". Był jednym z współtwórców programu telewizyjnego "Cienie PRL-u", realizowanego przez TVP. Publikował również w tygodnikach "Newsweek" i "Wprost", magazynach "Focus Historia" oraz „Wysokie Obcasy Extra".

Jest autorem książek: „Zatajone katastrofy PRL”, „Czarna wołga: kryminalna historia PRL” (współpraca: Violetta Krasnowska-Sałustowicz), „Maluch. Biografia”, „Magiczne Dwudziestolecie”, „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein” oraz wydanej w 2018 roku książki „Tak będzie prościej”.

O książce „Tak będzie prościej”:
Jest to osnuta na faktach powieść, doskonale ukazująca społeczną rzeczywistość czasów przemiany ustrojowej, kiedy to milicja z dnia na dzień stała się policją, dawni funkcjonariusze służb bezpieczeństwa nadal mieli wiele do powiedzenia, a zwykli ludzie starali się znaleźć swoje miejsce w nowym systemie.

W 1993 roku zabójstwo przewodnika sudeckiego Tadeusza Stecia jest sensacją. Cała Jelenia Góra plotkuje o skarbach, które zgromadził, i o przyjaźni z zamordowanym byłym premierem Piotrem Jaroszewiczem. Dla policji kluczem do sprawy jest jednak homoseksualizm ofiary. Tymczasem dochodzi do kolejnych zagadkowych morderstw, a śledztwo prowadzi w góry, do karkonoskich schronisk i tropem przemytników na przejścia graniczne. Czy w grę wchodzi przemyt, a może powiązania z Jaroszewiczem, tajne archiwa i złoto, które Niemcy wywieźli z Wrocławia w ostatnich dniach wojny? Gdy podejrzanego udaje się w końcu namierzyć w środowisku homoseksualistów, wtedy okazuje się, że...

Informacja Administratora Danych

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie