Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Wykład prof. Ewy Kołodziejek

Wykład prof. Ewy Kołodziejek

Wykład prof. Ewy Kołodziejek

Zapraszamy 12 września 2018 r. (środa) o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na wykład inaugurujący projekt „Centrum Kultury Dialogu”, który wygłosi prof. Ewa Kołodziejek. Prelekcja poświęcona będzie potrzebie zachowania kultury języka w społeczeństwie.

Ewa Kołodziejek jest profesorem nauk humanistycznych, językoznawcą, nauczycielem akademickim, kierownikiem Zakładu Etnolingwistyki i Kultury Języka w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. Członkini prezydium Rady Języka Polskiego. Autorka wielu publikacji językoznawczych m. in. „Językowa corrida. Jak mówić i pisać poprawnie. Poradnik dla całej rodziny” i „Walczymy z bykami. Poradnik językowy PWN”. Istotnym obszarem jej aktywności zawodowej jest popularyzacja wiedzy i edukacja językowa Polaków.

Projekt „Centrum Kultury Dialogu” organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Zarząd Oddziału w Szczecinie. Zadanie publiczne dofinansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik.

Więcej informacji o projekcie „Centrum Kultury Dialogu”

 

Informacja Administratora Danych

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie