Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Winne Wzgórze - spotkanie z Dorotą Schrammek

Winne Wzgórze - spotkanie z Dorotą Schrammek

Winne Wzgórze - spotkanie z Dorotą Schrammek

Zapraszamy 8 sierpnia 2018 o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego) na spotkanie z Dorotą Schrammek i jej najnowszą książką –  „Winne Wzgórze. Wiara”, tom 1. 

Pierwszy tom nowej trylogii Doroty Schrammek to barwna opowieść o sile przypadku w naszym życiu, o tym jak brzemienne w skutki są nasze wybory, a przeszłość lubi wracać i burzyć ustalony porządek. To poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, tęsknota za naturą i drugim człowiekiem. Czy bohaterowie potrafią to dostrzec?
„Szukacie szczęścia, stając się niewolnikami pieniędzy. A przecież w życiu powinna być równowaga. Jest czas na pracę, i na odpoczynek, na swoje pasje oraz na siedzenie na trawie i obserwowanie zachodu słońca” – napisała autorka.
Wielką zaletą tej powieści jest autentyczność. Akcja rozgrywa się w niewielkiej miejscowości Pojezierza Drawskiego, nieopodal malowniczego Czaplinka. Pisarka urodziła się na tych terenach i pisze o nich z czułością, wielką dbałością o detale. Opisy miejsc są barwne i wiarygodne. Spokojnie można by wybrać się z tą książką na spacer po Czaplinku i nie zgubić się!
Powieść wypełniają barwne i żywe postaci kobiece. Zarówno Dorota, jak i Liliana, opiekująca się swoją babcią, Sabina, samotna matka ledwo wiążąca koniec z końcem, oraz bohaterki epizodyczne. Jest również femme fatale, Karolina. I tak jak w innych powieściach Schrammek, pojawia się w niej trudny temat codzienności, tu jest to hospicjum.
Autorka pochodzi z Rudek na Pojezierzu Wałeckim. Z biegiem czasu zamieniła jeziora na Bałtyk. Od dwunastu lat mieszka w dwóch cudownych miejscowościach: przygranicznym Ueckermünde i nadbałtyckim Pobierowie. Jest przede wszystkim mamą i żoną, dopiero potem autorką. Ma troje dzieci. Dorota Schrammek od wielu lat pisze opowiadania i historie dla kobiecych pism. W 2013 roku została laureatką konkursu Onetu i Zielonej Sowy. Niemal wszystkie jej powieści dzieją się na terenie Pomorza Zachodniego, m.in. w Pobierowie, Szczecinie, Trzebiatowie, Gryficach, Wałczu, na Pojezierzu Drawskim.
„Uwielbiam wstawanie o 5 i rozmyślanie nad przebiegiem dnia – mówi autorka. – Delektuję się każdą jego chwilą. Te szczęśliwe przelewam na papier. Niech inni też coś z tego mają!”.
Wszystkie jej książki były lub są bestsellerami. Zapraszamy na spotkanie z najnowszą powieścią - „Winne Wzgórze. Wiara”.

Prowadzenie: Anna Rutkowska
Wstęp wolny.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie