Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 38 » Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018

W dniach od 8 do 15 maja 2018 obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło promujące tegoroczne święto książki brzmi: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA.

Bookcrossing
Obchody Tygodnia Bibliotek rozpocznie akcja „Książka do adopcji”. We wnętrzu biblioteki będą umieszczone wiszące na sznurkach książki, których marzeniem jest zostać adoptowaną, zabraną do domu i włączoną do domowej biblioteczki jakiegoś sympatycznego czytelnika. Każdy z czytelników będzie mógł obciąć sznurek takiej książce i zabrać ją do domu. O akcji informować będą duże i liczne napisy na szybie o treści „Adoptuj książkę!”.

 

 

Limeryki
Wydarzeniem zachęcającym do czytania będzie akcja rozdawania i eksponowania limeryków. Bibliotekarze planują wyrazić swoją pasję (DO)WOLNOŚCI CZYTANIA za pomocą miniatur lirycznych, które będą rozdawać odwiedzającym bibliotekę. W ramach akcji na bibliotecznej szybie powstanie wystawka-prezentacja najciekawszych i najzabawniejszych limeryków, wybranych przez bibliotekarzy. Wystawka zostanie wywieszona w miejscu dobrze widocznym z zewnątrz, dzięki czemu, mamy nadzieję, może wzbudzić zainteresowanie przechodniów.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie