Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 4 » Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018

W dniach od 8 do 15 maja 2018 obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło promujące tegoroczne święto książki brzmi: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA.

Od czytelników dla czytelników
Wszyscy odwiedzający bibliotekę w dniach jej święta zostaną obdarowani książkami, które otrzymano od darczyńców. Mamy nadzieję, że każdy z czytelników spośród przygotowanych zbiorów znajdzie dla siebie interesującą pozycję.
 
Polska Ludowa wczoraj i dziś. Spotkanie z PRL–em w literaturze
Obecnie często spotykamy się z odwołaniami do okresu Polski Ludowej, czy to w dyskusji publicznej, czy to w filmie, sztuce, a także w literaturze. Skłania to do spoglądania na kwestię recepcji tego czasu w coraz to nowy sposób, zwłaszcza że na wspomnienia nakłada się perspektywa współczesna, co jeszcze bardziej prowokuje do debat na temat doby socjalizmu oraz fenomenu jego tak obfitej obecności w kulturze. Mamy tu do czynienia z pewnym paradoksem, albowiem im dalej od PRL-u, tym o nim głośniej. Można wręcz dziś mówić o swoistej modzie na PRL.
W związku z tym zapraszamy czytelników w każdym wieku, 9 maja, o godz. 12.00 do wzięcia udziału w spotkaniu dotyczącym PRL-owskiej tematyki na gruncie literatury. Dyskusja obejmowała będzie różnorodne dzieła literackie z kręgu literatury wspomnieniowej, popularnonaukowej oraz beletrystyki. Jako jeden z elementów spotkania pojawi się również przedstawiająca epizody z życia codziennego epoki prezentacja multimedialna.

Kolorowe zakładki
Najmłodszym czytelnikom oraz ich opiekunom zaproponowane zostanie spędzenie czasu w bibliotece przy tworzeniu wielobarwnych zakładek do książek. Można je będzie udekorować ozdobnymi tasiemkami, piórkami i kolorowymi wycinankami. Warsztaty plastyczne odbywać się będą przez cały Tydzień Bibliotek, w godzinach otwarcia filii.