Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 14 » Podjuchy i Regalica. Wystawa historyczno-przyrodnicza

Podjuchy i Regalica. Wystawa historyczno-przyrodnicza

Podjuchy i Regalica. Wystawa historyczno-przyrodnicza

Wernisaż wystawy „Podjuchy i Regalica” odbył się 1 grudnia 2017, o godzinie 17.00 w filii bibliotecznej nr 14. Celem wystawy było przybliżenie historycznych i przyrodniczych związków osiedla Podjuchy z rzeką Regalicą.
Otwarcie poprzedziło wystąpienie gospodyni spotkania, bibliotekarki, pani Anny van de Wetering, która powitała gości oraz przedstawiła sylwetki twórców wystawy. Po uroczystym powitaniu uczestnicy wysłuchali autorów Liliany Gierczak i Jakuba Olszewskiego, którzy wprowadzili zebranych w tematykę wystawy oraz specyfikę pracy nad nią. Następnie wszyscy zgromadzeni wspólnie obejrzeli prace eksponowane w czytelni filii.
Część historyczna liczy 41 zdjęć wraz z opisami Regalicy i Podjuch pod kątem historycznym, turystycznym, sportowo-rekreacyjnym, przemysłowym. Część przyrodnicza to 12 zdjęć wraz z opisami przyrody, krajobrazu, fauny i flory rzeki. W ponad dwugodzinnym spotkaniu wzięły udział 33 osoby: autorzy wystawy, przyrodnicy, autorzy książek o Podjuchach i Puszczy Bukowej, czytelnicy, mieszkańcy Podjuch i okolicy zainteresowani rzeką Regalicą.
Autorzy składali podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wystawy, pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz gospodarzom miejsca - pracownikom filii nr 14 za gościnność i miłą atmosferę. Po oficjalnej części wernisażu był czas na podziwianie prac, rozmowy z autorami i innymi uczestnikami spotkania oraz na słodki poczęstunek i wpisywanie się do księgi pamiątkowej biblioteki.
 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie