Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Bierut. Kiedy partia była bogiem - spotkanie z autorem książki

Bierut. Kiedy partia była bogiem - spotkanie z autorem książki

Bierut. Kiedy partia była bogiem - spotkanie z autorem książki


11 grudnia 2017 (poniedziałek), o godz. 18.00
zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Piotrem Lipińskim i jego najnowszą książką „Bierut. Kiedy partia była bogiem”. Rozmowę poprowadzi dr Eryk Krasucki.

Piotr Lipiński, reporter podejmujący tematy polskiej historii najnowszej. Autor takich książek, jak „Anoda. Kamień na szańcu”, „Raport Rzepeckiego”, „Absurdy PRL-u” oraz cyklu: „Bolesław Niejasny”, „Ofiary Niejasnego” i „Towarzysze Niejasnego”, opisującego ofiary i katów epoki polskiego stalinizmu. W 2016 roku ukazało się wznowienie jego książki o procesie Adama Humera „Bicia nie trzeba było ich uczyć”, a także reportaż historyczny „Cyrankiewicz. Wieczny premier”. W książce „Bierut” stworzył portret człowieka, który stał się twarzą stalinizmu w Polsce. Oparł tekst między innymi na rozmowach ze współpracownikami Bieruta, ostatnimi żyjącymi osobami, które go znały. Opisuje jego drogę do prezydentury, mechanizmy przejmowania przez komunistów władzy, konflikt z Władysławem Gomułką i prezentuje całe grono osób, które odegrały najważniejsze role w dwudziestowiecznej historii Polski. Zapraszamy na spotkanie. 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie