Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Spotkanie z Jackiem L. Komudą

Spotkanie z Jackiem L. Komudą

Spotkanie z Jackiem L. Komudą

24 listopada 2017 o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów na spotkanie z Jackiem L. Komudą, które poprowadzi Tomasz Połoński. 

Jacek L. Komuda to zawodowy pisarz i historyk, aktualnie na podyplomowych studiach doktorskich na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się dziejach Rzeczypospolitej Szlacheckiej. Autor siedemnastu książek: dziewięciu powieści historycznych, marynistycznych i siedmiu zbiorów opowiadań których akcja rozgrywa się w XVII wieku, na morzach i oceanach oraz w XV-wiecznej Francji. Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich Czytelników. 

Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Inaczej niż Sienkiewicz woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Bohaterowie to ludzie miotani namiętnościami, a nie papierowe ideały. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie autor jest przybliżenie i spopularyzowanie wśród Czytelników historii Rzeczypospolitej szlacheckiej. 

Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk poznając w ten sposób realia dawnego pola walki.  Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat wschodnich. 

Najsławniejszą powieścią autora jest czterotomowy cykl „Samozwaniec” (2009-2013) opowiadający o wyprawie Polaków na Moskwę na początku XVII wieku oraz „Banita” (2011) – mroczna i zaskakująca opowieść o miłości szlachcica-rębajły i pięknej kurtyzany.

Spotkanie organizowane jest w ramach szczecińskich spotkań z popkulturą Beton 2017.

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie