Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 6 » Noc Bibliotek 2017

Noc Bibliotek 2017

Noc Bibliotek 2017

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Liczymy na to, że po tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do biblioteki również w dzień, i w kolejne dni. Jest to III wydanie tej ogólnopolskiej akcji. Bierze w niej udział coraz więcej bibliotek, przybywa również uczestników nocnych peregrynacji, wspólnych gier i zabaw. 

Dąbie rozpoczyna sobotnią noc w sobotę 3 czerwca 2017 r. już o godz. 17.00. Zapraszamy na spotkanie dla dzieci, pokaz diaporamy i warsztaty fotograficzne.
Szczegółowy program wydarzenia:

Spotkanie z Sydonią
O godz. 17.00 zapraszamy najmłodszych Czytelników na spotkanie z Małgorzatą Dudą i jej najnowszą książką „Sydonia von Borcke” z serii „Legendy Pomorza Zachodniego”, która ma na celu przybliżenie odbiorcom najpiękniejszych legend Pomorza Zachodniego.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych czytelników. Zawiera ona wierszowaną opowieść o słynnej w naszym regionie Sydonii von Borcke - pięknej szlachcianki oskarżonej o czary. Autorką książki jest Małgorzata Duda - przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, autorka wielu innych książek i przewodników, która najbardziej lubi opowiadać o regionie właśnie przez pryzmat baśni i legend. Kolorowe ilustracje do tej publikacji wykonała zaś Paulina Kaszuba, absolwentka szczecińskiej Akademii Sztuki.


Diaporamy
O godz. 18.00 zapraszamy na pokaz diaporam członków Stowarzyszenia FGT „Kontur” w ramach projektu „Portrety RZECZYwiste”.
Swoje prace zaprezentują: Beata Bogusławska, Cezary Dubiel, Andrzej Krupiński, Marian Fidos.

Diaporama to krótki spektakl audiowizualny, którego tworzywem są przenikające się nieruchome obrazy i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki, słowo czytane itp. Dźwięk i obraz stanowią nierozerwalną całość. Opowiadają historię, mogą być impresją. Diaporama to także zabawa swoista światłem i magia przenikania obrazów. Wszystko zależy od twórczej inicjatywy autora. 


Jak patrzeć, żeby zobaczyć

O godz. 19.00 rozpoczną się warsztaty z podstaw fotografii w ramach projektu „Portrety RZECZYwiste”. Zajęcia adresowane są do osób dorosłych i młodzieży. Prosimy o przyniesienie (w miarę możliwości) aparatów fotograficznych lub telefonów komórkowych, statywów i latarek, które zostaną wykorzystane podczas wspólnego malowania światłem o godz. 21.00. UWAGA! Warsztaty są bezpłatne, ale prosimy o wcześniejsze zapisy REJESTRACJA

Biblioteka światłem malowana

O godz. 21.00 pomalujemy światłem bibliotekę! Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich miłośników fotografii. Podczas happeningu wykonywać będziemy zdjęcia z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania. Zapraszamy wszystkich chętnych z latarkami, statywami, lampami błyskowymi i dobrym humorem. Można zabrać też swoich bliskich - zapowiada się świetna zabawa dla wszystkich. Kto nie fotografuje - maluje światłem!

O prowadzących:
Beata Bogusławska – absolwentka filozofii (logika i teoria komunikacji) na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Szczecińskiego, animatorka kultury. Zawodowo zajmuje się planowaniem i organizacją imprez kulturalnych, w tym filmowych i fotograficznych. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Artysta fotografik z tytułem AFRP, diaporamista. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej. Jako pierwsza osoba z Polski otrzymała medal FIAP (Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej) za diaporamę w konkursie międzynarodowym. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. W swojej kolekcji ma liczne nagrody i wyróżnienia za działalność fotograficzną i diaporamę, w tym złote, srebrne i brązowe medale FIAP. W klatach 2010 – 2012 wykładowca fotografii, m.in. prowadziła cykle wykładów dla studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Pomorskiego. Pomysłodawca cyklu autorskich projektów edukacyjnych „Akcja twórcza Świnoujście poza sezonem” .

Cezary Dubiel – artysta fotografik, diaporamista. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich, prezes Stowarzyszenia Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur. Zdobywca międzynarodowych tytułów artystycznych Wybitny Artysta Excellence FIAP Silver ( EFIAP/b), Audiovisual – Artiste FIAP (AVAFIAP) oraz krajowy AFRP. Ma w dorobku ponad 250 wystaw i około 100 pokazów diaporam w Polsce i 56 krajach na całym świecie. Jest laureatem ponad 150 nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i 35 innych krajach (m. In. Chiny, Serbia, Niemcy). Uczestnik i organizator licznych plenerów, warsztatów, juror. Uczestniczył w realizacji projektów organizowanych przy wykorzystaniu środków publicznych (Urzędu Miasta Świnoujścia, Urzędu Miasta Ustki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego) w ramach Stowarzyszenia Marynistów Polskich.


Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Miasto Szczecin. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur. 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie