Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 48 » Pierwsza wizyta w bibliotece (relacja)

Pierwsza wizyta w bibliotece (relacja)

Pierwsza wizyta w bibliotece (relacja)

Dnia 4 maja 2016, filia biblioteczna nr 48 gościła grupę dzieci w ramach pierwszej wizyty w bibliotece. Podczas tego spotkania omówiono najważniejsze zadania jakie pełni biblioteka (wypożyczanie, udostępnianie zbiorów w czytelni, gromadzenie zbiorów). Biblioteka została zaprezentowana jako miejsce pełne ciekawych książek, nie tylko tych tradycyjnych – papierowych (komiksy, książki obcojęzyczne, książki 3D, książki-zabawki), ale i elektronicznych (audiobooki). Bibliotekę promowano jako miejsce multimedialne, pokazując zbiór płyt – słuchowisk dla dzieci, audiobooków i filmów animowanych.
Dzieci wzięły także udział w pogadance zatytułowanej „domowa biblioteka”. Każdy z uczestników podzielił się wrażeniami z własnych lektur i filmów i opowiedział o swoich zbiorach bibliotecznych. Najczęściej przywoływanymi postaciami filmowymi i literackimi były: Basia z serii książek Zofii Staneckiej, Nusia z cyklu Piji Lindenbaum, kucyki z „My little pony”, świnka Peppa oraz bohaterowie Star Wars. Z książek popularnonaukowych cieszyły się te o dinozaurach, kosmosie, samochodach i zwierzętach domowych.
Dzieci wzięły udział w rozwiązywaniu rymowanych zagadek, w których głównymi hasłami były: książka, biblioteka, bibliotekarz, pisarz. Dzieci uczestniczyły także w zabawie interakcyjnej podczas czytania wiersza „Leśna bajka”, gdzie posługując się figurami geometrycznymi reagowały na dane słowo w wierszu, które odpowiadało figurze. Na zakończenie prowadzący przeczytał książkę „Paddington i spacerek literek”. Spotkanie uwieczniła wycieczka po bibliotece podczas której dzieci zapoznały się z oznaczeniami działów odpowiednich do ich wieku (dział N i Op). Zobaczyły jak wygląda proces wypożyczania książek, obserwując jak bibliotekarz nabija książki na elektroniczną kartę czytelnika.
 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie