Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 29 » Tydzień Bibliotek przy ul. Kresowej (relacja)

Tydzień Bibliotek przy ul. Kresowej (relacja)

Tydzień Bibliotek przy ul. Kresowej (relacja)

Z okazji Tygodnia Bibliotek, w dniach od 9 do 14 maja 2016, każdy czytelnik filii bibliotecznej nr 29 przy ul. Kresowej 1 będzie mógł zabrać do domu „Książkę na dziś". Zabawa polega na wybraniu dowolnej karteczki, z zaproponowanym przez bibliotekarza tytułem książki do wypożyczenia. Dla ułatwienia tytuły zostaną podzielone na dwie kategorie: „smacznie” i „podróż”. Wystarczy, że każdy chętny do udziału w zabawie pojawi się w bibliotece i... wybierze swoją książkę na dziś. Kto wie, może zainspiruje ona kogoś do udania się w pasjonującą podróż lub ugotowania czegoś naprawdę smacznego.

Odwiedziny przedszkolaków
Dnia 9 maja 2016, z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, filię biblioteczną nr 29 przy ul. Kresowej odwiedziło 16. dzieci z przedszkola „Wyspa Skarbów”. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.30 od zwiedzania biblioteki. Dzieci miały więc okazję zapoznać się z różnorodnym księgozbiorem dostępnym w placówce, jednakże najbardziej szczegółowo zostały im przedstawione regały z książeczkami dla najmłodszych. Następnie wspólnie z bibliotekarzem przedszkolaki odpowiedziały na pytanie, czym jest biblioteka, jak powinno się w niej zachowywać i jak dbać o książki. Okazało się, że dzieci doskonale orientują się w zasadach panujących w takich placówkach.
Po odczytaniu książeczki pt. „Franklin i książka z biblioteki”, która utrwaliła nowo nabytą wiedzę, nastąpił punkt programu, na który dzieci zawsze czekają z niecierpliwością – oglądanie wybranych przez siebie książek. Tej części spotkania towarzyszyło dużo entuzjazmu i radości. Dla wyciszenia się zaproponowano grę „Korytarz śmiechu”, podczas której wybrani śmiałkowie musieli zachować powagę, kiedy koledzy i koleżanki próbowali ich rozśmieszyć. Po tej zabawie na prośbę dzieci bibliotekarka odczytała jeszcze jedną książkę, „Puchatkowy ogród”. Zajęcia zakończyły się wierszowanymi zagadkami o tematyce baśniowej, z którymi przedszkolaki doskonale sobie poradziły.
Żegnając się z dziećmi, bibliotekarka wręczyła każdemu z nich po upominku, jakim był balonik z logiem MBP, w zamian dostała pamiątkowy dyplom z podziękowaniami. Na koniec przedszkolaki zostały serdecznie zaproszone do ponownych odwiedzin w bibliotece i do zapisania się wraz z rodzicami do grona czytelników.
 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie