Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Wychowanie bez kar [Słowem – kobieta. Bez tabu]

Witryna Kulturalna

Wychowanie bez kar [Słowem – kobieta. Bez tabu]

27 lutego 2020 (czwartek) o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Słowem – kobieta. Bez tabu”. Gościć będziemy Annę Czyńską z Fundacji Droga Wolna. Prowadzenie: Monika Lesner. Wstęp wolny.

UWAGA! Na wydarzenie można przyjść z dziećmi, którymi podczas spotkania zajmą się wolontariuszki ze Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora.

Anna Czyńska jest z wykształcenia pedagożką, z pasji – jedną z kilkorga dorosłych w społeczności Szkoły Demokratycznej Droga Wolna; założycielka Fundacji Droga Wolna. W swojej biografii ma pracę naukowo-dydaktyczną w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie zajmowała się teorią wychowania oraz nowymi nurtami wychowania, badała stosunek dorosłych do dzieci. Prywatnie mama czwórki dzieci, w tym jednego już dorosłego i jednego jeszcze nienarodzonego. Z ekspertką porozmawiam o tym, że można wychować dziecko bez stosowania kar. I bez nagród. Bez opresyjnych zakazów i nakazów. Bo – według Ani - „wychowywać” to znaczy towarzyszyć, starać się zrozumieć, być w bliskości, wspierać i wzmacniać. Budować relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Stłamszone emocjonalnie dziecko, ma szansę stać się nieszczęśliwym dorosłym.

Przyjdźcie, podzielcie się Waszymi refleksjami, zadajcie pytania – aby było Wam łatwiej zrozumieć perspektywę dzieci i młodzieży.

Fundacja Droga Wolna ma na celu zwiększenie partycypacji młodzieży i dzieci w życiu społecznym. Wierzą w ich kreatywność i partnerstwo. Prowadzą demokratyczną Szkołę Droga Wolna.

Monika Lesner jest dziennikarką, koordynatorką i pomysłodawczynią wielu projektów, organizatorką Transgranicznego Festiwalu Kobiet, prezeską Fundacji Pełnia Wyrazu.

„Słowem-kobieta. Bez tabu” to cykl spotkań, podczas których podejmowane będą zagadnienia związane z kulturą, psychologią, kwestiami społecznymi. Zaproszone zostaną ekspertki, artystki, pasjonatki danego tematu, aby merytorycznie przedstawić swój punkt widzenia, zainspirować publiczność do wzięcia udziału w dyskusji, czy samodzielnych rozważań. Kameralne, pełne życzliwości i otwartości na drugiego człowieka spotkania to doskonała okazja, aby zmierzyć się z tematami trudnymi, wspólnie poszukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, rozwiać wątpliwości i pogłębić wiedzę. Partnerem projektu jest Fundacja Pełnia Wyrazu.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie