Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Ferie w bibliotece

Witryna Projektów

Ferie w bibliotece

Zapraszamy dzieci pozostające w mieście w czasie ferii zimowych do naszych bibliotek. Podejmijcie wyzwanie walki z nudą! Waszym orężem będzie Wyobraźnia i Chęć do Zabawy, my zadbamy o wygraną :)

W filii nr 4 (ul. Barnima 25) organizujemy zajęcia czytelniczo-plastyczne poświęcone Bałtykowi "Morze nasze morze", w filii nr 5 (ul. Mieszka I 105) odbędzie się turniej gier planszowych "Zagrajmy razem!". W "Biblioteczny pokój zagadek" zamieni się filia nr 28 (pl. Lotników 7), natomiast załoga filii nr 48 (ul. Rydla 93) wyczaruje "Magiczny świat Harry'ego Pottera".

Do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) zapraszamy młodych miłośników nauk ścisłych na "Eksperymentalne ferie". "Wesołe hece w bibliotece" obiecujemy chętnym przybyłym do filii nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15) a "Sekrety i problemy zwierząt – czyli zwierzyniec w pytaniach i odpowiedziach" będzie można poznać w filii nr 9 dla dzieci (ul. Ks. Anastazji 27/2). Wszystkie zajęcia w filiach bibliotecznych są darmowe, ale na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Oferta zajęć:

Morze nasze morze
filia nr 4 (ul. Barnima 25)
Zapraszamy na zajęcia czytelniczo-plastyczne poświęcone Bałtykowi. Młodzi użytkownicy biblioteki będą mieli okazję wyruszyć w morską podróż. Poznają nadbałtyckie kraje, przyjrzą się morskiej faunie i florze, porozmawiają o zagrożeniach, które wynikają z działalności człowieka. Podczas dziesięciu wypraw wspólnie będziemy się bawić i przyswajać nowe wiadomości, a wszystko to w otoczeniu literatury. Spotkania skierowane są do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na godzinne zajęcia zapraszamy w każdy powszedni dzień ferii, w godz. 13.00-14.00. Wstęp wolny.

Zagrajmy razem!
filia nr 5 (ul. Mieszka I 105)
Od 10 do 14 lutego zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na wspólne granie w gry planszowe. Zagramy między innymi w: „5 sekund”, „Bystre oczko”, „Odkrycia” i inne, które będą niespodzianką dla młodych czytelników. Na godzinne zajęcia zapraszamy w każdy powszedni dzień pierwszego tygodnia ferii (10-14 lutego) w godzinach 12.00-13.00. Wstęp wolny.

Gry planszowe rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, uczą pracy w zespole. Przede wszystkim sprawiają dużo radości, będąc idealnym rozwiązaniem na spędzania wolnego czasu.

Biblioteczny pokój zagadek
filia nr 28 (pl. Lotników 7)
Zapraszamy do wesołego pokoju zagadek, w który zamieni się na kilka dni nasza biblioteka. Do zabawy potrzebujecie jedynie trochę sprytu i dobrego humoru. Zagadki dotyczyć będą oczywiście bajek, książek i pisarzy. Może uda Wam się wyjść od nas z nagrodą, ale ostrzegamy, że wejść do gry też nie będzie łatwo.

Zabawa dla dzieci w wieku 7-8 lat, zapisy pod telefonem 91 46 46 894 lub e-mail f28@mbp.szczecin.pl

W magicznym świecie Harry’ego Pottera
filia nr 48 (ul. Rydla 93)
Biblioteczna Szkoła Magii zaprasza wszystkich młodych czytelników do udziału w zimowej rywalizacji. W drugim tygodniu ferii (17-21 lutego) podążymy śladami Harry’ego Pottera i jego przyjaciół, udowodnimy, że nie jesteśmy mugolami, a przede wszystkim odnajdziemy kamień filozoficzny, twór alchemiczny mający potężną moc. Warsztaty dla fanów Harry’ego Pottera i miłośników fantastyki, odbędą się w dwóch terminach: 19 lutego (środa) o godz. 14.00 20 lutego (czwartek) o godz. 14.00

Przyszli młodzi czarodzieje mogą zjawić się przebrani, ale nie jest to obowiązkowe. Chęć udziału prosimy zgłaszać osobiście w filii lub pod numerem telefonu: 91 46 42 881. Wiek uczestników 9-12 lat. Liczba miejsc ograniczona.

Eksperymentalne ferie
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
Zapraszamy młodych (6-8 lat) miłośników doświadczeń eksperymentalnych we wtorki i czwartki ferii zimowych w godzinach 13.00-14.00. Zamierzamy bezpiecznie eksperymentować i dobrze się przy tym bawić. Zapisy osobiście, mailem f54@mbp.szczecin.pl lub pod telefonem 91 506 5056.

Wesołe hece w naszej bibliotece
filia nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15)
W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 5-14 lat na zajęcia:

Turniej gier planszowych
10 lutego (poniedziałek) godz. 14.00-15.00
Po prostu… zagrajmy!

Tajemnicza Wyspa
12 lutego (środa) godz. 14.00-15.00
Zapraszamy do odkrycia nieznanego lądu. Na wyspie, na którą przypłynęliśmy, czeka nas mnóstwo interesujących przygód.

W karnawale piękne bale
14 lutego (piątek) godz. 14.00-15.00
Poznamy zwyczaje karnawałowe, będziemy się bawić balonami i kotylionami oraz wykonywać maski karnawałowe.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać osobiście w filii, telefonicznie: 91 46 26 346 lub mailem: f3dz@mbp.szczecin.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Sekrety i problemy zwierząt – czyli zwierzyniec w pytaniach i odpowiedziach
filia nr 9 dla dzieci (ul. Ks. Anastazji 27/2)
Wspólnie poznamy wiele sekretów świata zwierząt, tych domowych i tych dzikich. Na poważnie i na wesoło dowiemy się m.in. które ze zwierząt jest największym śpiochem i dlaczego oczy kota świecą w ciemności? Czekają na Was także zajęcia plastyczne, podczas których poznamy tajniki rysowania zwierząt. Nie zabraknie również czytania ulubionych bajek o zwierzętach. Fascynujące tajemnice przyrody czekają! Humor i ogromna dawka wiedzy gwarantowane. Zapraszamy na godzinne zajęcia dzieci w wieku od 6 do 9 lat w dniach 17-20 lutego, codziennie o godz. 12.00. Obowiązują zapisy telefoniczne: 91 44 22 241 lub mailowe: f9dz@mbp.szczecin.pl.

Do zobaczenia w bibliotece! U nas brak śniegu nie jest straszny :)
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie