Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spotkanie z Mirą Górecką i ulicami Łobza

Witryna Kulturalna

Spotkanie z Mirą Górecką i ulicami Łobza

22 listopada 2019 (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Mirą Górecką, promujące jej najnowszą książkę „Ulicami miasta. Łobez w latach 1945-70”. Prowadzenie: Anna Rocławska. Wstęp wolny.
„Ulicami miasta" to swoista opowieść, dzięki której można podróżować dawnymi ulicami Łobza (kiedyś Łobeza). Do każdej z nich przypisana jest anegdota, opowieść, którą autorka albo pamięta osobiście, albo zebrała od ludzi związanych z miastem.

„Przyjęliśmy jako ramy czasowe lata 1945-70. Jednak zaczynamy od krótkiego opisu miasta Labes w roku 1939, by nakreślić tło dla opisu życia codziennego, które rozpoczęło się prawie od razu po wyzwoleniu w marcu 1945 roku. Staraliśmy się nie przekroczyć cezury roku 1970, kiedy to miasto (podobnie jak i reszta kraju) weszło w inny etap współczesności" (ze wstępu).

Mira Górecka, urodzona w Łobzie, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, emerytowana nauczycielka. Autorka książek „Trudne wybory” (2016), „Odnaleziona” (2017), „Nie prowadziła ich gwiazda” (2018). Swoją twórczość łączy z miejscem urodzenia. Twierdzi, że „tak naprawdę ważne jest tylko to, co po sobie zostawimy. Jestem szczęśliwa, że pisząc, mogę zrobić coś dla mojego miasteczka”.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie