Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spotkanie z Katarzyną Wentą-Mielcarek [Słowem - kobieta]

Witryna Kulturalna

Spotkanie z Katarzyną Wentą-Mielcarek [Słowem - kobieta]

W ostatni czwartek miesiąca, 27 czerwca 2019, o godz. 18.00, zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na ostatnie już spotkanie z cyklu „Słowem – kobieta”. Tym razem naszym gościem będzie Katarzyna Wenta-Mielcarek. Prowadzenie: Monika Lesner, pomysłodawczyni cyklu.

Katarzyna Wenta-Mielcarek to szczecinianka, która mieszka obecnie we Francji. Porozmawiamy na temat jej debiutu literackiego i doświadczeń emigracyjnych. "Błękitne wstążki dróg" to pełna ciepła i trafnych spostrzeżeń powieść o zwykłej-niezwykłej kobiecie, która pod wpływem zmieniających się okoliczności, uświadamia sobie potęgę własnej sprawczości. Bohaterka odrzuca miejsce wyznaczone jej kulturowo przy boku męża - odważna, zdeterminowana, podejmuje walkę w imię wartości i dobra innych...

„Słowem – kobieta” to cykl spotkań z wyjątkowymi kobietami  mieszkającymi w obszarze Szczecin - pogranicze - Berlin. Każdego miesiąca mieszkanki Szczecina będą mogły uczestniczyć w rozmowach z artystkami, działaczkami, pisarkami oraz ekspertkami, które wzbogacą merytoryczny przekaz spotkania. To nowa formuła, która łączy spotkanie autorskie z panelem na określony temat. Równie ważna jest tu interakcja, do której zachęcamy gości. Klimat kameralnego spotkania będzie tłem do interpretacji dzieł kultury i rozważań na temat kobiecych doświadczeń we współczesnym świecie.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie