Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Podróż do Peru [filia biblioteczna nr 6]

Witryna Kulturalna

Podróż do Peru [filia biblioteczna nr 6]

Kolejna wyprawa, na którą wyruszymy w filii bibliotecznej nr 6 (ul. Dziennikarska 39, Szczecin Dąbie) prowadzi nas do Peru.

W roku 2018 Edwarda Fudro, wraz ze swoimi przyjaciółmi odwiedził Peru. Głównym celem ich wyjazdu było wejście na najwyższy szczyt całego Peru i jednocześnie najwyższy szczyt w pasie międzyzwrotnikowym na Ziemi – Huascarán Sur, mierzący 6.768 m n.p.m. Podczas wyjazdu podróżnicy znaleźli również czas, aby zapoznać się z tamtejszym folklorem. Zwiedzili zabytki w głównych peruwiańskich miastach: Limie, stolicy kraju, Arequipa, Puno, Huaraz. Odwiedzili największe wysokogórskie jezioro Titicaca z jego pływającymi wyspami Uros i zabytkami kultury preandyjskiej w Sillustani.

Zapraszamy na prezentację z tego wyjazdu, która odbędzie się przy dźwiękach andyjskiej muzyki w dniu 22 maja 2019 (środa), o godzinie 18.00 do siedziby filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, przy ulicy Dziennikarskiej 39. Zapraszamy! Wstęp wolny!

Edward Fudro, który wygłosi prelekcję, z zawodu jest inżynierem chemikiem, pracownikie Grupy Azoty Police, a z zamiłowania – alpinista, podróżnik, biegacz. Członek Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego. Uczestnik kilkunastu wypraw wysokogórskich na pięciu kontynentach. Zaliczył wejścia na najwyższe szczyty – Afryki (Kilimanjaro), Ameryki Południowej (Aconcagua), Afryki Północnej (McKinley), Europy (Elbrus). Siedmiotysięczniki w Pamirze i sześciotysięczniki w Puna de Atacama. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie