Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Biblioteki » NASBI

Witryna Biblioteki

NASBI

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie prezentuje Państwu nową usługę: dostęp do platformy NASBI.

NASBI to biblioteka cyfrowa, w której czytelnicy znajdą ofertę ponad 50 polskich wydawców (wśród nich Prószyński, Nasza Księgarnia, Karakter, Replika, Editio, Smak Słowa, Helion, Bezdroża, Onepress) - w tym codziennie dodawane nowości rynkowe.

Obecnie zasoby biblioteki to niemal 12 000 pozycji dostępnych w trzech formatach: e-bookach, audiobookach i kursach wideo.

NASBI umożliwia czytelnikom dostęp do:
najnowszej literatury z dziedziny informatyki,
opracowań dotyczących nowych technologii,
publikacji dla przedsiębiorców,
poradników dla osób chcących rozwijać się zawodowo,
oraz pozycji psychologicznych. 

W zbiorach NASBI jest również literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży, inne poradniki, przewodniki turystyczne oraz multimedialne publikacje do nauki języków. To bogata baza wiedzy oraz narzędzie kulturalnej rozrywki.

Co wyróżnia ofertę NASBI (bo e-booki mają wszyscy), prócz niespełna 500 audiobooków, to atrakcyjny zbiór profesjonalnych, specjalistycznych kursów wideo – głównie z zakresu informatyki i biznesu.

Główne zalety NASBI to:
Globalny dostęp - zapewniający czytelnikom możliwość korzystania z zasobów biblioteki z każdego urządzenia z dostępem do Internetu na całym świecie
Multiformat - e-booki, audiobooki i kursy video - tylko w NASBI czytelnicy wybierają, jaki format treści jest dla nich odpowiedni
Książki dla każdego – codziennie wzbogacana oferta literatury specjalistycznej, popularno-naukowej oraz beletrystyki dla dzieci młodzieży i dorosłych.

Aby otrzymać dostęp do NASBI, wystarczy zgłosić się do dowolnej filii MBP i pobrać kod.
Podobnie, jak w przypadku Legimi kod jest ważny 30 dni po aktywowaniu, lecz należy go aktywować w miesiącu, na który opiewa.
Zasady korzystania są natomiast podobne jak w Libra.Ibuk.pl – wybrane dokumenty się wypożycza (czyli blokuje do swojej dyspozycji) na określony czas.

Aby ułatwić korzystanie z tej propozycji sprawdź:
film instruktażowy
wskazówki jak się zarejestrować 
bardzo krótką instrukcję dla Czytelników
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie