Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Tydzień Bibliotek

Witryna Kulturalna

Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i potrwają do 15 maja.

Hasło przewodnie, podobnie jak plakat promujący imprezy, jest wybierane corocznie w drodze konkursu. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek brzmi #biblioteka.

#biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

10 i 11 maja 2019 organizujemy gry miejskie – jedną dla mieszkańców prawobrzeżnej i jedną dla mieszkańców lewobrzeżnej części Szczecina. Zapraszamy całe rodziny! Informacji o rozpoczęciu naboru wypatrujcie na naszej stronie internetowej oraz Facebooku biblioteki.
Gra miejska W poszukiwaniu zaginionego szyfru [Prawobrzeże]
Gra miejska Przygody R2D2 w Biblioktyce [Lewobrzeże]

Jak co roku z okazji Tygodnia Bibliotek nasze filie biblioteczne zapraszają do udziału w specjalnych wydarzeniach.
Nasze propozycje:

Wystawa memów „Z książką na wesoło” w filii bibliotecznej nr 38 (ul. 26 Kwietnia 1).

Wydarzenia w ProMediach (filia biblioteczna nr 54, al. Wojska Polskiego 2):

13 maja, godz. 18.00 - spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Tu byłem. Tony Halik” [spotkanie tłumaczone na język migowy].
W biografii "Tu byłem. Tony Halik" kreśli niezwykły portret Tony'ego Halika, opowiada w niej o próbie werbunku przez SB, o skrywanym przez niego wielkim sekrecie, o szalonych wyprawach i szczerej miłości do kraju. Polskę naprawdę kochał. „Wiele historii Halika wydało mi się podejrzanych – mówi autor. - Przez długi czas myślałem nawet, że jego biografia była w rzeczywistości znacznie nudniejsza od tej, którą wykreował. Okazało się jednak, że się myliłem, że prawdziwe historie z życia Halika były znacznie barwniejsze od tych zmyślonych, ale on z jakiegoś powodu się nimi nie chwalił”. Więcej tu

14 maja, godz. 18.00 - spotkanie autorskie z Patrycją Dołowy i jej książką „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”.
Patrycja Dołowy wydobywa – bo kopanie w takich wspomnieniach to ciężka praca – historie żydowskich matek, które by ratować swoje dzieci, stawały przed tragicznymi wyborami, przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi, i dzieci, często już na zawsze rozdartych pomiędzy dwiema tożsamościami, dwiema rodzinami, między poczuciem winy, wdzięcznością i żalem. Więcej tu

15 maja, godz. 18.00 - wernisaż malarstwa i rysunku Marty Florczak i Martyny Pilarczyk.
Temat wystawy to ukłon w stronę tego, co od wieków budzi w nas grozę - mitycznych potworów i kreatur najrozmaitszej maści. Autorki skupiają się tu na mniej lub bardziej krwiożerczych stworzeniach, pochodzących z trzech różnych wierzeń, z którymi nie na co dzień mamy okazję się spotkać, a mianowicie mitologii greckiej, słowiańskiej oraz hinduskiej. Więcej tu

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie