Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Film Świdwie Sanctus w ProMediach

Witryna Kulturalna

Film Świdwie Sanctus w ProMediach

24 maja 2019 (piątek) o godz. 18:00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na projekcję filmu ”Świdwie Sanctus”, balladę instrumentalno-wokalną z odgłosami “ptasich artystów” rezerwatu i okolicy oraz obrazami koncertów plenerowych. Dla potrzeb projekcji wykorzystano filmy dzikiej przyrody Puszczy Wkrzańskiej. Film Świdwie Sanctus (25 min.) poprzedzony będzie krótkim (15 min.) reportażem z planu zdjęciowego.

Reżyserem i scenarzystą filmu “Świdwie Sanctus” jest p. Piotr Biniek – prezes Stowarzyszenia Akademia Komunikacji Społecznej. Kierownik muzyczny i organizacyjny projektu, reżyser i scenarzysta, dyrygent zespołu wokalnego Tam i Owo.

Film opatrzony wstępem Kazimierza Olszanowskiego, pracownika Rezerwatu Świdwie, starszego inspektora, opiekuna merytorycznego ze strony Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Powstanie filmu zawdzięczamy również znakomitej współpracy twórców:

Paweł Kornicz – dyrygent, wokalista i kompozytor. Absolwent szczecińskiej filii Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.

Rościsław Wysocki – autor i pomysłodawca stworzenia zbioru dźwięków Świdwia. Zasłużony społecznik. Szef artystyczny „Deutsch Polnischer Chor HORYZONT” – niemiecko-polskiego chóru z Brüssow w Niemczech. W projekcie odpowiada za wartość artystyczną.

Krzysztof Seroczyński – szczeciński kompozytor, gitarzysta, dydaktyk. Absolwent Akademii Muzycznej w Szczecinie. W projekcie Świdwie Sanctus odpowiedzialny za warstwę muzyczną.

Aleksandra Fryszkowska – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Katedry Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jacek Hałas - Absolwent Akademii Sztuk Pięknych, muzykant, śpiewak, tancerz, niespokojny duch. który od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach i praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków – lirze korbowej.

Piotr Śnieguła – Aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Od 2013 roku związany z Teatrem Brama z Goleniowa, a od 2015 członek grupy kabaretowej „Impro z Krypty” na Zamku Książąt Pomorskich. lider formacji muzycznej „Takie Po Prostu Trio”.

Bartosz Jurgiewicz - Operator kamery. Współpracownik m.in.: TVP, Canal PLUS, TVN, Discovery.

Przemek Wójcik - Zdjęcia i filmy w projekcie, zajmuje się głównie fotografią przyrodniczą głównie na terenie Rezerwatu Przyrody Świdwie. Dla ludzi i ptaków zwykle niewidoczny i dlatego jego zdjęcia są tak naturalne i piękne.

Zespół wokalny „Tam i Owo” powstał w grudniu 2015 roku , inicjatywa rodziców dzieci z miejscowej szkoły podstawowej w Tanowie

Deutsch – Polnischer Chor Horyzont - Chór działający od 2010 r. przy Kulturhaus w Bruessow (Niemcy). Jest to amatorski zespół, który skupia miłośników śpiewu nie stroniących od muzycznych eksperymentów. Przeważają w nim chórzyści z Niemiec, ale są też artyści ze Szczecina.

Chór Szkoły Podstawowej w Trzebieży powstał w 2014 roku z inicjatywy nauczyciela muzyki – Aleksandry Fryszkowskiej.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Ścieżkami Pomorza.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie