Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Tydzień z Internetem 2019

Witryna Projektów

Tydzień z Internetem 2019

W dniach 25- 31marca 2019 roku w całej Europie odbędzie się kolejna edycja akcji Tydzień z Internetem. Tym razem motywem przewodnim akcji jest świadome korzystanie z informacji.

Wciąż mnóstwo ludzi nie korzysta z Internetu lub korzysta z niego w sposób bierny, nieświadomy i nieodpowiedzialny. Tymczasem sieć to bogactwo wiedzy, które daje nam niezliczone korzyści w niemal każdej dziedzinie życia. Jednak ilość informacji, które dzień w dzień docierają do nas z Internetu, rośnie w zawrotnym tempie. Wiele z nich jest nieprawdziwych, niebezpiecznych, przynoszących więcej szkód niż korzyści. Dlatego warto wiedzieć, jak się w tym odnaleźć.

O akcji

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już ponad milion osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

Jak co roku nasza biblioteka włącza się w działania w ramach TzI. 

filia biblioteczna nr 12
ul. Marcina 1

27 marca, w ramach Kursu Komputerowego dla Seniorów, odbędą się zajęcia na temat świadomego korzystania z informacji przygotowane na bazie kursu "Kliknij. Sprawdź. Zrozum".

W marcu ruszamy z wiosenną edycją Kursu Komputerowego dla Seniorów. Kurs obejmować będzie 6-8 spotkań, w czasie których uczestnicy zapoznani zostaną między innymi z podstawami obsługi komputera i Internetu, konfiguracją i personalizacją przeglądarki, wyszukiwaniem informacji w Internecie, pocztą elektroniczną i innymi usługami dostępnymi online. Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny: 91 42 27 109 lub mailowy: f12@mbp.szczecin.pl

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2

28 marca o godz. 11.00 odbędą się zajęcia dla przedszkolaków poświęcone bezpieczeństwu w internecie.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie