Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Rozmowy przy wspólnym stole – spotkanie trzecie

Witryna Kulturalna

Rozmowy przy wspólnym stole – spotkanie trzecie

Trzecie spotkanie z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” odbędzie się 29 stycznia 2019 (wtorek) o godz. 18.00. Porozmawiamy o tym, jak realizować marzenia w swoim mieście. Zapraszamy do dyskusji o naszych potrzebach, o potencjale realizacji, o planach... wybiegnijmy w przyszłość, bez ograniczeń, odważmy się sformułować swoje marzenia, może uda się je potem zrealizować.

Wierzymy, że biblioteka, instytucja ciesząca się zaufaniem mieszkańców, jest dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach lokalnych. Miejscem, w którym mieszkańcy mogą się wzajemnie usłyszeć i lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania. Zwłaszcza jeśli na co dzień rzadko mają okazję do wymiany myśli i poglądów, chociaż łączy ich troska o dobro wspólne. W ostatnich latach obserwujemy nasilające się problemy w debacie publicznej. Wyraźnie obniża się jej jakość, a emocje zastępują dialog. Podziały pomiędzy ludźmi, grupami i ich opiniami wzrastają do takich rozmiarów, że coraz częściej wydają się nie do pokonania. Osoby zainteresowane dobrem wspólnym, które chciałyby rozmawiać inaczej boją się, że próby te będą nacechowane agresją i zakończą się kłótnią. Zaczynają zatem obracać się jedynie w kręgach osób o podobnych poglądach. Zanika chęć wysłuchania i zrozumienia przedstawicieli drugiej strony i szukania tego, co wspólne. Obawa przed agresją, wyśmianiem czy hejtem, tak powszechnym na forach internetowych, zniechęca do angażowania się w sprawy publiczne. W związku z tym proponujemy mieszkańcom naszego miasta serię spotkań, w centrum których jest rozmowa, gdzie kluczowe jest wzajemne słuchanie, budujące rozumienie i zaufanie.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Inicjatywa wspierana jest przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski.

 

Informacja Administratora Danych
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie