Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Święte Morze Syberii

Witryna Kulturalna

Święte Morze Syberii

11 stycznia 2019 (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie poświęcone Bajkałowi, zwanemu Świętym Morzem Syberii. Opowie o nim prelegent, Jędrzej Łukowski. Wstęp wolny. 

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów... Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi – mówi Jędrzej Łukowski – Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością. Zapraszamy na zimową podróż po "Świętym Morzu Syberii", w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

Jędrzej Łukowski - od lat podróżuje po Rosji, najczęściej bywa nad Bajkałem i podróżuje trasą Kolei Transsyberyjskiej. Jest autorem przewodnika turystycznego "Bajkał i góry Przybajkala", którego trzecie wydanie jest przygotowywane do druku. Na co dzień pracuje w biurze podróży Szerokie Tory i prowadzi grupy turystyczne m.in. po Syberii. W wolnych chwilach uprawia ogród warzywny, rozmyślając, czy da się jakoś zrozumieć Rosję?

Partnerem wydarzenia jest biuro podróży Szerokie Tory.

Informacja Administratora Danych
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie