Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Wystawa IBBY

Witryna Kulturalna

Wystawa IBBY

W dniach od 1 listopada do 10 grudnia 2018 w sali wystawowej ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) będzie można obejrzeć wystawę „Konkurs i nagrody w konkursie Książka roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY”. 

Konkurs realizowany jest co roku. Jego celem, zgodnie ze statutem międzynarodowego stowarzyszenia IBBY, jest promocja wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci.  Nagradzani są współcześnie żyjący rodzimi twórcy. Polska edycja konkursu to odpowiednik podobnych, realizowanych przez narodowe sekcje IBBY. Konkurs nie dotyczy podręczników oraz literatury popularno-naukowej. Odnosi się wyłącznie do książek opublikowanych w Polsce.

Na wystawie w ProMediach będziemy mieli okazję obejrzeć dwanaście plansz graficznych, które miedzy innymi zaprezentują: nagrodę graficzną za książkę obrazkową „Brzuchem do góry”, nagrodę graficzną za ilustracje „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu”, nominacje graficzne: „Pan Kleks”, „Ugotuj mi bajkę”, „Wszystkie dżinsy M.” i „Przypadki Pantareja”, nagrody literackie: „Łopianowe pole” i „Serce Neftydy” i wiele, wiele innych.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy. Wstęp wolny.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie