Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Miganie kultury

Witryna Projektów

Miganie kultury

Zapraszamy do udziału w projekcie „Miganie kultury”, które będzie składało się z pięciu odsłon w ciągu trzech miesięcy. Każde wydarzenie będzie przybliżone osobom z niepełnosprawnościami słuchu za pomocą języka migowego przez Anitę Chodacką. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Młodzież i dorosłych zapraszamy: 

24 września 2018 (poniedziałek), o godz. 16.00, na spacer historyczny po Szczecinie z Tomaszem Wieczorkiem, przewodnikiem i szczecinerem. Spacer rozpocznie się na Zamku Książąt Pomorskich, obejmie między innymi Bazylikę Archikatedralną, Kamienicę Loitzów, Pałac pod Globusem, a zakończy się w ProMediach, oprowadzeniem po bibliotece. 

12 października 2018 (piątek), o godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie z Anną Dziewit-Meller, pisarka i dziennikarką. Rozmowę z nią przeprowadzi Krzysztof Lichtblau.

5 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 18.00, odbędzie się spotkanie z Mariuszem Czubajem, znanym autorem powieści kryminalnych. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Stadnik. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy przez Milenę Jakubowską.


Dla dzieci przygotowaliśmy dwa wydarzenia: 

9 października 2018 (wtorek), o godz. 16.00, spacer historyczny z Gryfitkiem, który poprowadzi Tomasz Wieczorek. Koncepcja spaceru oparta jest o jego zeszyt edukacyjny; autor przybliża dzieciom historię Szczecina wspólnie ze swoim bohaterem Gryfitkiem, nawiązującym do dynastii Gryfitów.

30 października 2018 (wtorek), godz. 17.00, interaktywne spotkanie z wyobraźnią z Zofią Stanecką, popularną autorką książek dla dzieci. 

Podczas wszystkich spotkań chętne osoby z niepełnosprawnościami słuchu będą mogły skorzystać z pięciu zestawów fm, wzmacniających dźwięk.

W ramach projektu zostanie zorganizowane szkolenie dla bibliotekarzy z podstaw języka migowego i zasad komunikacji z osobami niesłyszącymi. 

W projekcie „Miganie kultury” wezmą udział: 

Tomasz Wieczorek. Przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie i Mapie Lubinusa. Jego najnowsza publikacja "Wały Chrobrego. Wrota Szczecina", to rodzaj zeszytu edukacyjnego, podszytego fantazją, legendami, ale i faktami. 

Anna Dziewit-Meller. Pisarka i dziennikarka. Współautorka reporterskiej książki o Gruzji „Gaumardżos, opowieści z Gruzji" (napisanej wspólnie z Marcinem Mellerem), powieści „Disko” oraz świetnie przyjętej „Góry Tajget”. Ostatnio ukazała się jej książka „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. 

Mariusz Czubaj. Literaturoznawca, antropolog kulturowy, znany autor powieści kryminalnych. W swoich książkach łączy teorię z praktyką. Stworzył postać profilera Rudolfa Heinza, a także cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. 

Zofia Stanecka. Pisarka, autorka świetnych książek dla dzieci. Wielka znawczyni Narnii, pasjonatka Tolkiena, miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna przesiąknięta humorem i mądrością. 

Anita Chodacka. Biegły tłumacz języka migowego z piętnastoletnim doświadczeniem (certyfikat „T2” Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych w Warszawie). Tłumaczyła na język migowy spotkania autorskie w bibliotece, przeglądy i festiwale teatralne. 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie