Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Wakacje 2018

Witryna Projektów

Wakacje 2018

Wakacje w pełni! Dzieci i młodzież szkolna wypoczywają od obowiązków, nauki, ciężkich plecaków. Jest to czas na przyjemności i zdobywanie nowych doświadczeń, na ładowanie akumulatorów energią słońca i zabawy! Wreszcie, czas na przeżywanie przygód z nowymi bohaterami książek, którzy tylko czekają, żeby ożyć w dziecięcej wyobraźni i ponieść młodych Czytelników hen, ku przygodzie!
Wakacyjne atrakcje czekają na dzieci, które wybiorą pozostanie w naszym mieście, nie pozwolimy małym Czytelnikom na nudę.
Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie: miłośników starożytnej mitologii (filia biblioteczna nr 4), wielbicieli Basi, bohaterki serii książek Zofii Staneckiej (filia biblioteczna nr 48), początkujących użytkowników scratcha i młodych ekologów (ProMedia).  
Wszystkie zajęcia są jak zawsze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie darmowe, ale na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy. 
Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, zapraszamy!

SIERPIEŃ

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)
Wieczne mity - wakacje w bibliotece

Uczestników wakacyjnych zajęć w bibliotece serdecznie zapraszamy w sierpniowe środy i czwartki, w godz. 13.00-14.00 do udziału w wyprawie do krainy starożytnej mitologii. Barwne opowieści o dawnych bogach, herosach i niezwykłych stworzeniach przekonują, że bohaterowie mitologii nadal obecni są we współczesnym świecie. Ślady ich bytności odnaleźć można choćby w różnych wyrażeniach i zwrotach językowych.
Podczas cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły poznać mity starożytnych Greków i Rzymian, a potem sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w literackich zabawach,  konkursach oraz warsztatach plastycznych. Program zajęć przygotowany został w oparciu o książkę Katarzyny Marciniak pt. „Moja pierwsza mitologia”.

Filia biblioteczna nr 48 (ul. Rydla 93)
Warsztaty z Basią
Dnia 9, 16, 23 i 30 sierpnia o godz. 13.00 zapraszamy do filii bibliotecznej nr 48 na wakacyjne warsztaty z Basią, ulubienicą małych czytelników, bohaterką serii książek Zofii Staneckiej.
Cykl spotkań poświęcony będzie niesamowitym książkom:
9 sierpnia - „Basia i podróż” 
16 sierpnia - „Basia i biwak” 
23 sierpnia - „Basia i upał w zoo” 
30 sierpnia - „Basia i basen”

Filia biblioteczna nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
Ekologiczny sierpień
Sierpień upłynie nam pod znakiem ekologii, odbędą się 3 spotkania z EkoPaką, będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek ekologicznych związanych z materiałami wtórnymi, takimi jak, papier, plastik oraz aluminium. Będą to zajęcia twórcze, na których dzieci będą pracowały nie tylko głową, ale i rękami uzbrojonymi w nożyczki, pędzle, klocki czy druciki aluminiowe. Obiecujemy świetną zabawę, której granice wyznaczy dziecięca wyobraźnia, a ekologiczne treści zostaną zaszczepione bezboleśnie i trwale w młodych umysłach.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat. Każde spotkanie zacznie się o godz. 13.00.
9 sierpnia bohaterem będzie aluminium, 
16 sierpnia tworzywa sztuczne,
23 sierpnia - papier.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, pod numerem tel. 91 506 50 56 lub mailowo filia54@mbp.szczecin.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

LIPIEC

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)
Wieczne mity - wakacje w bibliotece
Uczestników wakacyjnych zajęć w filii bibliotecznej nr 4 serdecznie zapraszamy w lipcowe środy i czwartki, w godz. 13.00-14.00 do udziału w wyprawie do krainy starożytnej mitologii. Barwne opowieści o dawnych bogach, herosach i niezwykłych stworzeniach przekonują, że bohaterowie mitologii nadal obecni są we współczesnym świecie. Ślady ich bytności odnaleźć można choćby w różnych wyrażeniach i zwrotach językowych.
Podczas cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły poznać mity starożytnych Greków i Rzymian, a potem sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w literackich zabawach, konkursach oraz warsztatach plastycznych. Program zajęć przygotowany został w oparciu o książkę Katarzyny Marciniak pt. „Moja pierwsza mitologia”.

Filia biblioteczna 3 dla dzieci (ul. Z. Nałkowskiej 15)
Ciekawi świata
W lipcu zapraszamy do biblioteki na zajęcia pod hasłem „Ciekawi świata”. Każde ze spotkań będzie poświęcone poznawaniu zabytków, kultury, obyczajów, ciekawostek a przede wszystkim rozmaitych zabaw z różnych krajów.
Zaplanowaliśmy "podróż" do następujących miejsc, w stałych godzinach 14.00-15.00:
10 lipca - Grecja  
12 lipca - Włochy 
17 lipca - Francja  
19 lipca - Szwecja 
Wspólne spędzanie czasu uatrakcyjni wykonywanie prac plastycznych związanych z tematem spotkania, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych oraz rozwiązywanie krzyżówek, quizów i  rebusów.
Zajęcia są adresowane dla małych podróżników w wieku 5-12 lat.

Filia biblioteczna nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
Wakacje z Basią i scratchem
W ProMediach planujemy zajęcia dla dzieci o różnych zainteresowaniach. W lipcu zapraszamy młodych wielbicieli Basi na cykl spotkań z bohaterką znanych i lubianych książek Zofii Staneckiej. A dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kodowaniem komputerowym, a przy tym lubią zagadki i łamigłówki, zorganizujemy spotkania z kodowania na tabletach (scratch). Przewidzianych zostało 6 spotkań., na których można się wiele nauczyć, serdecznie zapraszamy!

Scratch- zajęcia dla 6 osób (zapisy! ), czas: 1-1,5h
terminy: wtorek i czwartek
3, 5, 10, 12, 17, 19 lipca, godzina 13.00

"Basia"- zajęcia dla dzieci w wieku 5 - 7 lat (grupa 10 osób, zapisy! ), czas: 45min- 1h
terminy: środa
4, 11, 18, 25 lipca,  godzina 13.00

Zapraszamy!
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie