Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » IV Ogólnopolska Noc Bibliotek

Witryna Projektów

IV Ogólnopolska Noc Bibliotek

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018, lecz w Szczecinie przyłączamy się do akcji w piątek, 8 czerwca 2018.

Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat. 

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. 

Filie biblioteczne, które zgłosiły się do udziału w Nocy Bibliotek 8 czerwca 2018.

Filia biblioteczna nr 11 (ul. Pogodna 49)
Noc Bibliotek będzie zorganizowana wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą podstawową (dzielnica Głębokie). W piątek, w godzinach 17.00-21.00 został zaplanowany piknik na świeżym powietrzu w ogrodzie biblioteki, podczas którego nie może zabraknąć opowieści o rodzimej przyrodzie - okolice lasu i jeziora Głebokiego - naturalnego otoczenia tej malowniczej dzielnicy Szczecina, sprzyjają takim historiom. Będą literackie kalambury, potyczki w grach planszowych tematycznie związanych z polską przyrodą i historią oraz dobra zabawa. 

Filia biblioteczna nr 48 (ul. Rydla 93)
I ty możesz zostać detektywem. "Tarapaty" jako film przygodowy z zagadką detektywistyczną w tle.
Z okazji Nocy Bibliotek 8 czerwca o godz. 19.00 w bibliotece zostanie wyświetlony film przygodowy. Małym kinomaniakom zaprezentowana zostanie polska produkcja pt. "Tarapaty", a czas umili im prażona kukurydza. Po zakończeniu seansu zostaną przeprowadzone zajęcia nawiązujące do obejrzanego filmu. Dzieci będą rozwiązywały zagadki i zadania detektywistyczne oraz krzyżówki.  

ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
Zapraszamy do biblioteki w piątek na godz. 20.15 na projekcję filmu przygodowego  pt.: "Tarapaty". 

 

Zwiastun filmu
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie