Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Książka o 5 Brygadzie Wileńskiej AK

Witryna Kulturalna

Książka o 5 Brygadzie Wileńskiej AK

Zapraszamy na prezentację najnowszej książki historyka dr. Tomasza Łabuszewskiego, znakomitego znawcy historii polskiej konspiracji na Kresach i losów podziemia niepodległościowego po 1945 r. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca (piątek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2).

Publikacja „5 Brygada Wileńska AK na Pomorzu, Warmii i Mazurach 1945-1947” opisuje ostatni etap w działalności dowodzonej przez mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę” 5 Brygady Wileńskiej AK, kiedy to po wygaszeniu działań na Białostocczyźnie przeniosła się ona na teren północnej Polski. Bilans działań brygady w tym okresie to 27 rozbitych posterunków MO i placówek UB – również na terenie ówczesnego województwa szczecińskiego. Książka opowiada o tym kim byli młodzi żołnierze z Kresów, dlaczego zdecydowali się kontynuować walkę po 1945 r., na czym ona polegała i jakie były ich dalsze losy.

Promocja książki zorganizowana we współpracy z dyrektorem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, dr. Pawłem Skubiszem.

Informacja Administratora Danych

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie