Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Cichy Zachód w ProMediach

Witryna Kulturalna

Cichy Zachód w ProMediach

Zapraszamy 22 maja 2018 o godz. 18.00, do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), na premierę najnowszej książki Artura Justyńskiego, powieści zatytułowanej „Cichy Zachód”.
Autor, który dał się już poznać zbiorem opowiadań „Opowieści zza rzeki”, tym razem zaprasza czytelników w podróż po terenach Polski zachodniej, podróż w przestrzeni i czasie. Inspiracją stało się zauroczenie niezwykłym miejscem, jakim jest Zatoń Dolna, zwana Doliną Miłości.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau. 
 
O swej książce Artur Justyński mówi: „Cichy Zachód” to swoisty zapis fascynacji Ziemiami Odzyskanymi wsparty wspomnieniami autora, z pierwszych tutaj dni spędzonych. To historia starszego człowieka, mieszkańca nadodrzańskiej wsi zaczerpnięta z jego wspomnień, dzięki imaginacji ubarwiona. To opowieść o przyjaźni, samotności i przemijaniu, okraszona pewnym niewiarygodnym wydarzeniem połączonym z morderstwem, w pamiętną mroźną zimę w Świnoujściu, tuż po wojnie dokonanym i z najsłynniejszą historią sprzed dwóch tysięcy lat ściśle powiązanym.

Z książki: „W kuchni przez większość dnia słońce zaglądało przez dziurkę od klucza, znacząc swoją codzienną drogę na drewnianej podłodze. Podłodze, po której on, Cichy, szurał kapciami i mysz przebiegała, znacząc swoją drogę nagimi łapkami. Bezpańskie kapcie i mysie odchody prześwietlone słońcem tworzyły fotografię zapisaną na drewnianej kliszy. Atrybuty współistnienia w prostej, od lat niezmiennej formie. Swoista sublimacja drewnianej podłogi w paroksyzm uniesienia zachodziła samoistnie bez ingerencji obserwatora”.

Podczas spotkania książkę „Cichy Zachód” będzie można kupić za 30 zł. Jednocześnie też, uczestnicy spotkania, będą mieli okazję kupić poprzedni tytuł, „Opowieści zza rzeki”, za 12 groszy. 

Wstęp wolny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie