Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Węzły gordyjskie Bliskiego Wschodu. O kryzysie – nie tylko syryjskim

Witryna Kulturalna

Węzły gordyjskie Bliskiego Wschodu. O kryzysie – nie tylko syryjskim


Zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), w sobotę 12 maja 2018 o godzinie 16.00, na wykład prof. Piotra Balcerowicza, dotyczący sytuacji na Bliskim Wschodzie i kryzysu – nie tylko syryjskiego. 


Większość docierających do nas informacji z Bliskiego Wschodu dotyczy Syrii. Jest to oczywiście zrozumiałe, jednak przyczyny wojny domowej w Syrii wykraczają daleko poza granice tego kraju, nie jest to też jedyny konflikt rozgrywający się w tamtej części świata. Skala i wieloaspektowość problemów sprawiają, że Bliski Wschód przypomina węzeł gordyjski, którego nie można ani rozwiązać, ani nawet jego skomplikowania zrozumieć.

O sytuacji polityczno-społecznej regionu, przyczynach i przebiegu napięć między państwami i społecznościami, z uwzględnieniem kontekstu międzynarodowego oraz kryzysów wewnątrz poszczególnych państw opowie nasz gość, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, orientalista, kulturoznawca, autor wielu publikacji na temat Bliskiego Wschodu i Indii prof. Piotr Balcerowicz. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych zrozumieniem sytuacji na Bliskim Wschodzie, do tych których nie satysfakcjonują powierzchowne doniesienia medialne. 


Wstęp wolny!

Organizator: Refugees Szczecin. 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie