Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » „Strefa Wyobraźni” Cezarego Dubiela

Witryna Kulturalna

„Strefa Wyobraźni” Cezarego Dubiela

Do końca kwietnia w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) można ogładać indywidualną wystawę fotografii Cezarego Dubiela „Strefa Wyobraźni”.
Wernisaż odbył się 6 kwietnia 2018 r.

„Strefa wyobraźni” to projekt artystyczny, którego podstawową formą przekazu jest kreacja fotograficzna. Autor zabiera nas do świata nierealnego, powstałego z jego wyobrażeń. Tworzy obrazy z fragmentów fotografii zabierając widza w podróż po tytułowej „Strefie wyobraźni”. Fotografia jest elementem, częścią składową a poprzez różnego rodzaju przekształcenia, dokładanie, odejmowanie, zamiany powstały obraz jest kolażem, zestawieniem myśli i wyobrażeń artysty. Nabiera innych znaczeń, staje się swoistą opowieścią często abstrakcyjną, surrealistyczną. Bazą kolażu i jego każdą częścią składową jest czysta fotografia. Następnie na niej poprzez zabiegi komputerowe nakładany jest zestaw znaczeń, symboli, odniesień, elementów z którymi tworzy i współtworzy nowy obraz. Prace skonstruowane są tak, aby odbiorca mógł odbyć podróż po obrazie fotografii, a jednocześnie są zaproszeniem do własnej interpretacji obrazu.

Kilkanaście prac wchodzących w skład wystawy było z powodzeniem prezentowanych na arenie międzynarodowej a kilka otrzymało nagrody na konkursach fotograficznych w kraju i za granicą.

Projekt dofinansowany z środków Miasta Szczecin. Honorowym Patronatem objął wystawę Zarząd Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. 

Cezary Dubiel – artysta fotografik i diaporamista, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Stowarzyszenia Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur. Posiada jako jedyny Polak sześć międzynarodowych tytułów artystycznych w obu dziedzinach twórczości fotograficznej - w fotografii i diaporamie, w tym najwyższy w Polsce tytuł fotograficzny Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej - Wybitny Artysta FIAP Poziom Złoty - Excellence FIAP Level Gold ( EFIAP/g), Audiovisual – Artiste FIAP (AV-AFIAP) oraz krajowy AFRP. Ma w dorobku ponad 300 wystaw i około 100 pokazów diaporam w Polsce i 61 krajach na całym świecie. Jest laureatem ponad 190 nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i 40 krajach w tym Chiny, Serbia, Niemcy, USA, Włochy, Australia. Fotografuje krajobraz, architekturę, coraz częściej zajmuje się abstrakcją fotograficzną. Jest uczestnikiem i organizatorem licznych plenerów, warsztatów, a także jurorem konkursów krajowych i międzynarodowych. Nagrodzony Brązowym Medalem Gloria Artis, Nagrodą Pro Arte Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Medalem 100-lecia Zasłużony Dla Fotografii Polskiej, Złotym Medalem Za Fotograficzną Twórczość, Medalem Barwy i Broni a także dwukrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie