Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Tożsamość i Historia - szczecińskie wtorki

Witryna Kulturalna

Tożsamość i Historia - szczecińskie wtorki

20 lutego 2018 (wtorek) o godz. 17.30 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na kolejne spotkanie z serii Tożsamość i Historia - szczecińskie wtorki. Temat spotkania brzmi "Dumna siedemdziesięcioletnia Pomorzanka - MKS Pogoń w życiu mieszkańców Szczecina".

W spotkaniu wezmą udział:
Stefan Żywotko - legendarny piłkarz i trener związany ze Szczecinem i klubami piłkarskimi miasta,
Krzysztof Ufland - obecny rzecznik prasowy Pogoni,
dr Tomasz Ślepowroński - zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US, który jest kibicem i znawcą piłki nożnej.

Spotkanie poprowadzi red. Andrzej Łapkiewicz.

Czym jest miejsce, w którym mieszkamy, co nas, mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego, łączy, na ile ważna jest dla nas historia miejsca (co z niej jest ważne), na ile teraźniejszość i projekty przyszłości? Pytań o lokalną i regionalną tożsamość można by stawiać więcej. Chcemy je stawiać i szukać na nie odpowiedzi podczas spotkań organizowanych cyklicznie przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie i „Kurier Szczeciński”.

Dyskusje są poprzedzane artykułami w „Kurierze Szczecińskim”, pisanymi przez pracowników Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US.

Zapraszamy do uczestnictwa w dyskusji. Wstęp wolny.

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie