Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Podziemny Szczecin 2

Witryna Kulturalna

Podziemny Szczecin 2

31 stycznia 2018 (środa) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na promocję książki "Podziemny Szczecin. Część 2". Gośćmi będzie troje jej autorów, Andrzej Kraśnicki jr., Michał Rembas i Izabela Rosa. Wstęp wolny.

Autorzy o książce
"Drugi tom książki Podziemny Szczecin nie jest zbiorem mniej atrakcyjnych „odpadków”, które nie zmieściły się w pierwszej części. Nasze miasto jest tak bogate w niesamowite podziemne obiekty, że lista tych „the best of…”, które zapisujemy w naszym notatniku, zbliża się już do setki”. Więcej informacji można znaleźć na stronie książki na Facebooku.

 

Krótko o autorach

Andrzej Kraśnicki jr.
Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Autor książek: „Moje miasto Szczecin”, „Szczecin w szczególe”, „Tajemnice Szczecina”, współautor „Szczecin, Międzyodrze, jez. Dąbie – miejski przewodnik kajakowy”. Szczecińskie podziemia penetruje od 1992 roku.

Michał Rembas
Dziennikarz-podróżnik, historyk i przewodnik. Pasjonat historii Szczecina i Pomorza, starych cmentarzy, architektury i dziejów wojskowości. Współpracował m.in. z „National Geographic” i „Gazetą Wyborczą”. Autor książek: „Zachodniopomorskie tajemnice”. „Cuda na fasadach”. Pomysłodawca i współautor książki „Bitwa o Szczecin”.

Izabela Rosa
Architekt, inżynier, projektant, technolog. Związana z przemysłem stoczniowym. Interesuje się projektowaniem jednostek pływających oraz wszelkich konstrukcji stalowych. Uwielbia podróże, niekonwencjonalnych ludzi oraz dobre jedzenie. Jej motto życiowe to „carpe diem”, a znajomi mówią, że jej doba trwa 48 godzin.

Nagranie z promocji pierwszej części publikacji
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie