Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Polscy uchodźcy w Iranie w czasie II wojny światowej

Witryna Kulturalna

Polscy uchodźcy w Iranie w czasie II wojny światowej

Zapraszamy 19 grudnia 2017 (wtorek), o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na wykład "Polscy uchodźcy w Iranie w czasie II wojny światowej", który poprowadzi dr Paweł Szulc ze szczecińskiego oddziału IPN.

W wyniku konsekwencji tzw. układu Sikorski-Majski, w 1942 r. do Iranu dotarły dwie wielkie fale Polaków – zesłańców ze Związku Radzieckiego. Iran na kilka lat stał się domem dla kilkudziesięciu tysięcy polskich uchodźców. Jak wyglądała ich droga do Iranu, jak żyli w królestwie szacha, czym się zajmowali, jak wyglądały relacje z miejscowymi, co dziś pozostało w Iranie po obecności tysięcy Polaków? Na te pytania odpowiemy podczas wykładu dr. Pawła Szulca pt. „Polscy uchodźcy w Iranie w czasie II wojny światowej”. 

Paweł Szulc, doktor historii, pracownik Biura Badań Historycznych IPN Oddział w Szczecinie; zainteresowania badawcze obracają się wokół powojennej historii Pomorza Zachodniego, okresu stalinowskiego w Polsce, działań aparatu propagandowego w PRL, a także historii Bliskiego Wschodu i związków Polaków z tym regionem.

Wykład jest ostatnim w tym roku spotkaniem organizowanym w ramach projektu Okno na Świat realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Koło nr 3 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie