Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Aleppo. Notatki z ciemności. Projekcja fimu

Witryna Kulturalna

Aleppo. Notatki z ciemności. Projekcja fimu

18 grudnia 2017 (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na projekcję filmu "Aleppo. Notatki z ciemności", prezentowanego w ramach ogólnopolskiego projektu "Pociąg do tolerancji", pod honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego. Po projekcji komentarz i podsumowanie wygłoszą przedstawiciele Refugees Szczecin.

"Pociąg do tolerancji" powstał z inicjatywy zielonogórskiej grupy Wspólna ZG, która w jego ramach organizowała projekcje filmów, happeningi, zajęcia edukacyjne dla dzieci. Obecnie stał się wydarzeniem ogólnopolskim. W całej Polsce odbywają się projekcje filmu "Aleppo. Notatki z ciemności" w reż Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego. W listopadzie społecznicy z całego kraju zorganizowali w sumie 18 projekcji filmu, kolejne planowane są w grudniu.

Celem "Pociągu do tolerancji" jest uwrażliwianie, edukowanie, pokazywanie prawdy o dążeniu innych do wolności, uczenie empatii i zrozumienia. Projekcja tylko dla osób pełnoletnich. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.


O filmie
Obok wybuchających bomb, pod ostrzałem snajperów bohaterowie filmu opowiadają o syryjskiej rewolucji i o swoich marzeniach. Społeczny dziennikarz, sprzedawca warzyw, duchowny, przedsiębiorca, lekarz z polowego szpitala, właściciel sklepów z odzieżą damską – zwykli ludzie, którym zamarzyła się wolność. Sytuacje walk z pierwszej linii frontu przeplatają się z nauką Koranu w chwilach wypoczynku. Pomoc  humanitarna potrzebującym miesza się z niepokojami i protestami na ulicy.

Film wyreżyserowali: Wojciech Szumowski i Michał Przedlacki (TVN, 88 minut, 2014).

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Koło nr 3 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, koordynator projektu Okno na Świat. Partnerem wydarzenia jest Refugees Szczecin.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie