Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Szczecińskie Spotkanie z Azją: Boże Narodzenie w Japonii

Witryna Kulturalna

Szczecińskie Spotkanie z Azją: Boże Narodzenie w Japonii

Zapraszamy wszystkich miłośników Azji i zainteresowanych kulturą azjatycką na Szczecińskie Spotkanie z Azją, które odbędzie się 9 grudnia 2017 (sobota), o godz. 15.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na rozmowę o świętach Bożego Narodzenia w Japonii.

Jest to pierwsze z planowanych cyklicznych spotkań z kulturą Azji.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak Japończycy celebrują Boże Narodzenie. Posłuchamy japońskich świątecznych piosenek, przyjrzymy się świątecznym potrawom, a także zobaczymy, jak na drugiej półkuli przyozdabia się domy i miasta. 

Po wykładzie i dyskusji planujemy miłą, smaczną niespodziankę w siedzibie stowarzyszenia Today.Szczecin przy ul. Królowej Jadwigi 2/2, gdzie udamy się wspólnie bezpośrednio po spotkaniu.


Na następny dzień planujemy kolejne atrakcje: wspólne oglądanie pełnometrażowego filmu animowanego i świąteczne warsztaty. Dlatego warto zarezerwować sobie czas także w niedzielę, to jest 10 grudnia 2017 roku. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie spędzić więcej czasu i porozmawiać. Dodatkowe informacje już niebawem!

Organizatorami spotkania są Umi-No Koe oraz stowarzyszenie Today.Szczecin.
Umi-no Koe (tłum. z japońskiego „Głos znad morza”) jest organizacją, której celem jest propagowanie kultury Dalekiego Wschodu, szczególnie Japonii. Grupa działa w Szczecinie od 2008 roku. Jej największym sukcesem stało się zorganizowanie czterech edycji ogólnopolskiego (i międzynarodowego) festiwalu kultury azjatyckiej w Szczecinie o nazwie KoneCON (w 2008, 2009, 2010 i 2013 roku). Organizacja wspiera i wymienia się doświadczeniem z organizatorami podobnych imprez nie tylko z Polski, ale i zza granicy.

Partnerem wydarzenia jest stowarzyszenie POP-ART.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie