Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Wiedźmy Himmlera - promocja najnowszej książki Katarzyny Marciszewskiej

Witryna Kulturalna

Wiedźmy Himmlera - promocja najnowszej książki Katarzyny Marciszewskiej

20 listopada 2017 o godz. 18.00, pięć dni po ogólnopolskiej premierze debiutanckiej powieści kryminalnej „Wiedźmy Himmlera", w ProMediach  odbędzie się spotkanie z jej autorką, Katarzyną Marciszewską. 
Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau, a poprzedzi ją krótkie wprowadzenie dr. Wojciecha Wicherta, pracownika IPN, specjalisty od problematyki nazizmu, Niemiec, SS i II wojny światowej.
Autorka jest rodowitą szczecinianką, absolwentką stosunków międzynarodowych ze specjalnością niemcoznawstwo Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracę magisterską napisała o historii Wielgowa. Jest także współautorką i współredaktorką dwóch książek, zbioru artykułów naukowych „Tym samym pociągiem. Przesiedlenia przymusowe, procesy dezintegracyjne i integracyjne na Pomorzu Zachodnim i ziemi lubuskiej w latach 1939–1949” oraz opowiadań historycznych wchodzących w skład tomu „Opowiadania Numizmatyczne”. Poza tym współpracuje jako dziennikarka z lokalnym portalem wSzczecinie.pl, gdzie specjalizuje się w historii regionu. 
O książce:
"Na dachu poznańskiego Okrąglaka zostaje znalezione ciało badaczki największego zbioru dokumentów masońskich w Europie. Archiwalia przechowywane w okolicach Poznania zostały zebrane na polecenie samego Heinricha Himmlera. Tymczasem stan zwłok zamordowanej sugeruje, że została… pochowana według zasad owianej tajemnicą starożytnej religii. Śledczy na czele z Rogerem Kalitą mającym za sobą traumatyczne przeżycia będą musieli wejść w świat tajnych organizacji, hermetycznych sekt i ukrytych obsesji esesmanów, ale największą zagadką okaże się sama ofiara.
Gdyby Dan Brown był Polakiem, z pewnością napisałby o tym największym, europejskim archiwum dokumentów masońskich. Tymczasem masonika sprzed wieków rozpaliły wyobraźnię Katarzyny Marciszewskiej, której dotychczasowe pomysły wykorzystywane w tekstach jeden z recenzentów uznał za godne Fredericka Forsyth'a."
Książka została wyróżniona pod innym tytułem "Tako zabija Zaratustra" w konkursie literackim miasta Poznań "Miasto to powieść".

Na miejscu będzie można kupić publikację. Wstęp wolny.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie