Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Seryjni Poeci: Konrad Wojtyła

Witryna Kulturalna

Seryjni Poeci: Konrad Wojtyła

13 października 2017 (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na kolejne spotkanie z Seryjnymi Poetami. Tym razem gościmy Konrada Wojtyłę. Prowadzenie: Andrzej Skrendo.

Konrad Wojtyła, poeta, dziennikarz, krytyk literacki. Wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Publicysta Radia Szczecin. Wydał pięć tomów poetyckich; ostatnio: może boże (Lubuski Wawrzyn Literacki 2010) i Czarny wodewil (2013). W 2014 roku ukazała się jego książka Rewersy. Rozmowy literackie. Przełożył z jidisz na polski nieznane wiersze Eliasza Rajzmana zebrane w tomie Mech płonący (2015). Współredaktor książki Rafała Wojaczka Nie te czasy. Utwory nieznane (2016). W latach 2005-2009 z-ca redaktora naczelnego kwartalnika literacko-filozoficznego [fo:pa]. Od 2012 do 2014 roku pierwszy redaktor naczelny pisma „eleWator”. Juror Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Publikował m.in. w "Odrze", "Twórczości", "Portrecie", "FA-arcie", "Kresach", "Śląsku", ”Arteriach”, "Arkadii", "Pograniczach", "Przeglądzie Polskim" (USA), "Radarze", "Gazecie Wyborczej". Tłumaczony na angielski, niemiecki, ukraiński i czeski.

Seryjni Poeci to cykl ogólnopolskich spotkań z poezją zapoczątkowanych i koordynowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu we współpracy z CK ZAMEK od 2008 roku. Jego pomysłodawcą jest Mariusz Grzebalski, poeta i redaktor Wydawnictwa WBPiCAK. Podczas spotkań prezentujmy autorów oraz tomy poezji i prozy współczesnej wydawane w trzech seriach: „Biblioteka Poezji Współczesnej”, „Wielkopolska Biblioteka Poezji” i „Biblioteka Prozy Współczesnej”.

„Książki mają iść do ludzi, a nie tkwić w magazynie. Dlatego zapraszamy naszych autorów na rozmowy z czytelnikami [...]. Rozmawiamy o literaturze i o życiu. Zwykle okazuje się, że za interesującymi wierszami stoją bardzo interesujący autorzy” – mówi Mariusz Grzebalski.

Seryjni Poeci goszczą w CK ZAMEK średnio raz w miesiącu, odbyło się kilkadziesiąt spotkań z udziałem ponad 100 twórców z całego kraju. Po poznańskim wieczorze Seryjni ruszają w Polskę – do Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Szczecina, Gdańska, Mikołowa, Białegostoku, Torunia, Lublina.

Seryjni Poeci to także wyjątkowa okazja do posłuchania autorów czytających swoje wiersze. Lista gości jest długa. Od Szczepana Kopyta po Jacka Podsiadłę, od Kiry Pietrek po Biankę Rolando, od Marcina Ostrychacza po Jakuba Kornhausera, od Edwarda Pasewicza po Piotra Sommera, od Barbary Klickiej po Julię Szychowiak. To spotkania z debiutantami i z twórcami znanymi i uznanymi. Z poezją, która potem zdobywa kraj – skupia uwagę czytelników i zbiera nagrody.

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie