Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » „Pommerland”. Spotkanie z reżyserem

Witryna Kulturalna

„Pommerland”. Spotkanie z reżyserem

Od 11 do 14 października 2017 odbywają się w Szczecinie Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza 12 października (czwartek) o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z reżyserem Michałem Majerskim. Autor pracuje obecnie nad filmem „Pommerland”, który premierę będzie miał na początku 2018 r. Spotkanie poprowadzi dr Tomasz Ślepowroński.

„Pommerland” to film dokumentalny, w którym Michał Majerski zbiera wypowiedzi polskich i niemieckich artystów i naukowców na temat Pomorza i jego dziedzictwa kulturowego. W filmie występują m. in. Tadeusz Białecki, Artur Daniel Liskowacki, Leszek Herman, Marek Tałasiewicz, Aneta Zelek i Rudolf von Thadden.

Michał Majerski (ur. 1948 r. w Polanicy Zdroju) – reżyser filmowy, producent, operator, absolwent PWSFTv i T. w Łodzi. Wykładał na uczelniach w Polsce i Niemczech. Współpracował m. in. z ośrodkami TVP (w Łodzi i Szczecinie), Arte, NDR, ZDF, DW, RBB. Od 2005 realizuje autorskie filmy dokumentalne o tematyce polsko-niemieckiej. Autor filmów: „Poławiacze pereł”, „Isakowitz”, „Spotkania nad polskimi rzekami”, „Kraj mojej matki”, „Dom mojego ojca”, „Oberschlesien – Kołocz na droga”, „Oberschlesien – Tu, gdzie się spotkaliśmy”.

Partner spotkania: Fundacja Ścieżkami Pomorza.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie