Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Okno na Świat: Tatarzy

Witryna Projektów

Okno na Świat: Tatarzy

Serdecznie zapraszamy do udziału w szeregu spotkań z kulturą tatarską w ramach projektu „Okno na Świat: Tatarzy”. Zaplanowaliśmy dla Państwa:

Baju, baju….

18 września (poniedziałek) godz. 17.00 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) 

Promocja książki dla dzieci „Baju, baju z tatarskiego kraju” połączona z warsztatami plastycznymi dla dzieci z ilustratorką książki, Iriną Malińską, oraz spotkaniem dla rodziców poświęconym polskim Tatarom z autorem książki, Musą Çaxarxanem Czachorowskim. Kliknij po więcej informacji.

Tatarzy wierni Polsce

19 września (wtorek) godz. 17.00 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) - Wykład i promocja książki  dr. Aleksandra Miśkiewicza. Kliknij po więcej informacji.

Tatarskie ślady

21 września (czwartek) o godz. 17.00 rozpocznie się spacer tatarskimi śladami po Szczecinie pod przewodnictwem dr. Aleksandra Miśkiewicza zakończony projekcją filmu „Tatarskie ślady” w kinie „Zamek” o godz. 19.30. Po seansie będzie można porozmawiać również z reżyserką filmu, panią Małgorzatą Prokop. Start: Plac Janiny Szczerskiej. Kliknij po więcej informacji.

Wydarzenia są organizowane w ramach projektu „Okno na Świat: Tatarzy” dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło nr 3 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, Oddział w Szczecinie.

Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie