Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Paryskie klimaty w ProMediach

Witryna Kulturalna

Paryskie klimaty w ProMediach

W dniu Święta Narodowego Francji, 14 lipca 2017, o godz. 18.00, zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na „Wieczór Paryski”. Gospodarzem spotkania będzie znany szczeciński architekt Tadeusz Szklarski ze stowarzyszenia Ambasada Kultury. Zebranym, zaproszonym przyjaciołom i czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, opowie o swoich tygodniowych peregrynacjach po Paryżu. Będzie miejsce na gawędę, pokaz slajdów, ale i na wspomnienia oraz uwagi zebranych, tych którzy we Francji już byli oraz zainteresowanych wyprawą i ciekawych tamtejszych realiów. Dyskusja podczas wieczoru będzie programowo miała charakter i klimat artystycznej bohemy, dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które zostawiły w tym mieście kawałek swego serca i zachęcamy do  wsłuchania się wzajem w paryskie wspomnienia. 

W drugiej części spotkania przeniesiemy się z grupą wszystkich zainteresowanych w gościnne progi legendarnego lokalu „Sorrento”. Tego dnia w kawiarni, za sprawą właścicielki, Elizy Katarzyny Ostrowskiej, panować będą klimaty rodem z najlepszych wzorców paryskiej bohemy. Przez cały dzień rozbrzmiewać będzie muzyka francuska odtwarzana z niezawodnych płyt winylowych, wystrój oraz obsługa dostosują się do mody Paryża retro, goście też będą proszeni o stylizację ubioru stosowną do zaproponowanego klimatu. Przeprowadzony będzie konkurs na najlepiej ubraną osobę (uwaga, przygotowane zostaną nagrody!). Na przybyłych czekają też quizy i inne atrakcje, w rytm muzyki na żywo, do której może się przyłączyć każdy, komu w tylko sercu gra. Tak więc wieczór niezauważalnie przeistoczy się w niezapomnianą noc, a Szczecin, zwany Paryżem Północy, na tę chwilę w pełni zasłuży na tę nazwę. 

Zapraszamy wszystkich chętnych, zachęcamy do przyniesienia płyt winylowych i liczymy na pomysłowość strojów. Wszyscy, którzy zechcą zaśpiewać lub zagrać na paryską nutę – będą mieli w „Sorrento” ku temu okazję.

14 lipca 2017, o godz. 18.00, zaczynamy od ProMediów!

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie