Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Bajdurki oraz przysmaki – spotkanie z Grażyną Zarembą-Szubą

Witryna Kulturalna

Bajdurki oraz przysmaki – spotkanie z Grażyną Zarembą-Szubą

13 lipca 2017 o godz. 17.00 w ProMediach o książeczce „Pomorskie bajdurki z przepisami kulinarnymi” zilustrowanej obrazkami Hani Uczciwek (lat 8) opowie jej autorka - Grażyna Zaremba-Szuba. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci i rodziców lub opiekunów.
Dorośli wysłuchają prezentacji na temat kuchni Pomorza Zachodniego, następnie odbędzie się wspólne rysowanie i czytanie książeczki.
Nietypowość tej niezwykle kolorowej książki polega na tym, że mamy tu do czynienia z bajkami kulinarnymi. Są więc na przykład bajki o solonych ogórkach, o kaszy, chlebie a nawet piwie. W drugiej części przechodzimy do całkiem już poważnych kulinarnych pomorskich przepisów. Dowiemy się, jak zgodnie z najlepszą tradycją zrobić sałatkę z kaszy na ciepło, jak upiec chleb domowy, a nawet przyrządzić takie frykasy, jak gęś pomorską pieczoną w niskiej temperaturze (confit). Wszystko zilustrowane jest wspaniale zaaranżowanymi fotografiami. Celem ksiązki, jak i spotkania jest pokazanie kuchni pomorskiej w sposób przystępny i dla dorosłych i dla maluchów, a w efekcie - wspólne gotowanie i odkrywanie smaków.

Grażyna Zaremba-Szuba - restauratorka, właścicielka „Dworku Tradycja”  w Bełcznej, autorka książki „Pomorska książka kucharska”. Badaczka historii kuchni Zachodniego Pomorza na przestrzeni ostatnich 100 lat, restauratorka, pasjonatka i propagatorka ruchu Slow Food, publicystka, autorka Laboratorium Smaku, wielu artykułów i opracowań kulinarnych, założycielka i kanclerz Oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, inicjatorka Projektu „Bajki Kulinarne” (Szlak Produktu Regionalnego). Autorka programów edukacyjnych dla dzieci m.in. warsztatów kulinarnych „Mali Odkrywcy Smaków”, Prezes Stowarzyszenia Tradycja.

Zapowiada się ciekawe a także smakowite spotkanie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny!

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie