Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Wakacje 2017

Witryna Projektów

Wakacje 2017

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, już niedługo koniec roku szkolnego i początek fantastycznych letnich przygód. W mieście też można ciekawie spędzić wolny czas, o czym przekonacie się w naszych wybranych filiach bibliotecznych, w których przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę dla dzieci. Będziemy wirtualnie podróżować w czasie i przestrzeni, wspólnie eksploatować świat pozytywnych wartości oraz organizować pirackie wyprawy na niezbadane morza dobrej literatury.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne i dobrowolne, chociaż na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy. Poniżej przedstawiamy spis filii bibliotecznych wraz z terminami spotkań wakacyjnych w 2017 roku.


Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)
PODRÓŻ KU WARTOŚCIOM
Uczestnicy wakacyjnych spotkań zabrani zostaną w czytelniczą eskapadę w świat wartości, których znajomość i umiejętne stosowanie czynią życie dobrym i szczęśliwym. Rozmowy, zabawy oraz zajęcia plastyczne dotyczyć będą między innymi takich zagadnień, jak: szacunek, uczciwość, przyjaźń, odwaga czy odpowiedzialność. Zajęciom towarzyszyć będzie szeroki wybór literatury. Spotkania czytelnicze odbywać się będą w każdy wakacyjny czwartek i piątek (począwszy od 6 lipca), w godzinach od 13.00 do 14.00.
Zdjęcia z zajęć można obejrzeć pod tym linkiem:

Filia biblioteczna nr 3 dla dzieci (ul. Z. Nałkowskiej 15)
RUSZAJ Z NAMI W NIEZNANE
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na cykl wakacyjnych spotkań pt: "Ruszaj z nami w nieznane". Podczas zajęć dzieci poznawać będą różne epoki, cywilizacje i kultury; wyprawimy się także z misją w przyszłość. Wspólnie, ciekawie i miło spędzimy czas czytając fragmenty książek, wykonując prace plastyczne i rozwiązując zagadki. Poniżej przedstawiamy terminy i tytuły poszczególnych zajęć wakacyjnych:

4 lipca (wtorek), godz. 13.00 - Majowie i Aztekowie
6 lipca (czwartek), godz. 13.00 - Wikingowie
11 lipca (wtorek), godz. 13.00 - Średniowiecze
13 lipca (czwartek), godz. 13.00 - przyszłość
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa, tel. 91 46 26 346

Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci (ul. Ks Anastazji 27/2)

WAKACYJNE EKOODKRYCIA
Zapraszamy dzieci na spotkania literacko-edukacyjne pod hasłem „Wakacyjne ekoodkrycia”. Celem zajęć będzie zapoznanie się z obiegiem surowców wtórnych ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej tajemniczego z nich – aluminium. Będziemy się bawić i uczyć z kolejną EkoPaką, która udowodni dzieciom, że również z tego materiału można stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego.

EkoPaka pozwoli naszym czytelnikom rozwinąć wrażliwość na losy środowiska oraz podpowie, co mogą robić, aby chronić naturę. Spotykamy się w każdy wtorek lipca (4,11,18 oraz 25), w godzinach 11.00-12.00.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy osobiście w bibliotece (ul. Ks. Anastazji 27/2) lub pod numerem telefonu 91 44 22 241.

ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
WAKACJE Z ANTKIEM
lipiec

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie i ProMedia zapraszają dzieci w wieku 9-11 lat na bezpłatne warsztaty pt. "Wakacje z Antkiem". Podczas spotkań poznamy przygody Antka Srebrnego i serię książek „Wojny dorosłych – historie dzieci”. W przystępny sposób przybliżymy uczestnikom historię II wojny światowej widzianą oczami dzieci.

Terminy spotkań: 10, 13, 14, 17 i 19 lipca 2017, godz. 9.00-12.00

Zapisy: anna.pieluszczak@ipn.gov.pl, tel. 91 312 94 22

PIRACKIE WAKACJE
sierpień

Wszystkich naszych małych (i trochę większych) czytelników zapraszamy do wspólnej zabawy podczas wakacji. W tym roku przygotowaliśmy „Pirackie wakacje”. Razem z uczestnikami będziemy między innymi: budować piracki statek, czytać opowieści dotyczące morskich przygód, stworzymy skrzynię skarbów, zbudujemy akwarium oraz zrobimy pirackie czapki.
Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat, spotykać będziemy się dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki) o godz. 12.00. Zajęcia odbędą się 1, 3, 8, 10 i 17 sierpnia. Czas trwania porwania przez piratów: od 40 do 60 minut.
Obowiązują zapisy: tel. 91 506 50 56, e-mail: filia54@mbp.szczecin.pl

Nie siedź w domu, walcz z nudą! Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie