Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Andrzej Wojtasik - spotkanie z tłumaczem i jego książką

Witryna Kulturalna

Andrzej Wojtasik - spotkanie z tłumaczem i jego książką

12 maja 2017 (piątek), o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów na spotkanie z tłumaczem Andrzejem Wojtasikiem. Rozmowę o przełożonej przez niego książce pt. "Dziewczyna z zespołu" oraz specyfice pracy translatora, poprowadzi Radosław Bruch.

Jest to autobiograficzna opowieść o byciu matką, artystką, żoną, a przede wszystkim kobietą. Opowieść o Kim Gordon, współzałożycielce grupy Sonic Youth i kultowej postać nowojorskiej sceny muzycznej lat 80. i 90. To także podróż przez Stany Zjednoczone ostatnich dekad: od dorastania w Kalifornii w burzliwych latach 60. i 70., przez życie w Nowym Jorku lat 80. i 90., po przeprowadzkę na przedmieścia. To również niesamowity zapis zmagań kobiety, która musiała zmagać się ze zdradą i nierównym traktowaniem w środowisku muzycznym. „Dziewczyna z zespołu” to fascynujący zapis amerykańskiej popkultury, która stanowiła tło życia tej niezwykłej artystki.

Andrzej Wojtasik, urodzony w 1970 roku w Szczecinie, tłumacz. Trzykrotnie zdawał na ASP w Poznaniu, bez powodzenia. Studiował inżynierię chemiczną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, filologię angielską i kulturoznawstwo. Żadnego kierunku nie ukończył. Mieszkał w Londynie, Krakowie, Katmandu i Los Angeles. Książki tłumaczy od dwudziestu lat. Jest autorem przekładów takich poczytnych dzieł, jak: „Zawsze pewnie, zawsze sucho... nie zawsze bezpiecznie”, „Sens życia z buddyjskiej perspektywy” i „Co zdarzyło się podczas Soboru Watykańskiego Drugiego?”. W nielicznych chwilach wolnych lubi szyć maskotki, zwierzęta przeznaczone do przytulania.

Zapraszamy do ProMediów 12 maja 2017, o godz. 18.00. Wstęp wolny.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie