Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Czy komputery zawładnęły światem? Spotkania z umysłem 2 (#TzI2017)

Witryna Kulturalna

Czy komputery zawładnęły światem? Spotkania z umysłem 2 (#TzI2017)

28 marca 2017 o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne „Spotkania z umysłem” do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na wykład "Czy komputery już opanowały świat ludzi?", który wygłosi dr Małgorzata Abelite. 

Spotkanie poświęcone będzie wpływowi komputerów i nowych technologii na życie i psychikę ludzi. Czy dzięki komputerom stajemy się coraz inteligentniejsi- jak sugerują wyniki niektórych badań, czy też rację mają ci, którzy uważają, że przez uzależnienie od technologii ludzie stają się coraz głupsi i niezaradni? Co się stanie gdyby ktoś nagle "wyjął wtyczkę"? Czy jest to jeszcze w ogóle możliwe? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć sobie w trakcie spotkania.

Dr Małgorzata Abelite - wykładowczyni akademicka w Zakładzie Dydaktyki Katedry Edukacji Informatycznej i Technicznej na Uniwersytecie Szczecińskim i nauczycielka w szkole podstawowej w zakresie przedmiotów m.in. dydaktyka informatyki, zajęcia komputerowe, zajęcia techniczne, edukacja zdalna oraz multimedia w edukacji; doktor nauk humanistycznych z zakresu samokształcenia uczniów z wykorzystaniem technik komputerowych; laureatka tytułu „Belfer na 6” w 2012 roku.

Wstęp wolny.

Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Edukacji „Lider” w ramach Tygodnia z Internetem.