Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Ferie w bibliotece 2017

Witryna Projektów

Ferie w bibliotece 2017

Ferie zimowe

W dniach 13-24 lutego 2017 w naszym województwie trwają ferie zimowe. Jak co roku przygotowaliśmy szereg atrakcji dla milusińskich. Będzie modnie, ekologicznie, podróżniczo, bajkowo, komiksowo… Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Szczegóły poniżej. Prosimy o zapoznanie się z ofertą, gdyż na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Wszystkie atrakcje są nieodpłatne, wystarczy jeden uśmiech.

Filia biblioteczna nr 4
Filia biblioteczna nr 3 dla dzieci
Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie przystąpiła do II edycji projektu SMAK ZDROWIA NA FERIE ZIMOWE, zorganizowanego przez Fundację Marwit Smak Zdrowia. Hasło tegorocznej edycji brzmi: Wiedza prowadzi do zdrowego stylu życia. W wymienionych powyżej filiach bibliotecznych wszystkie dzieci wypożyczające książki w czasie ferii zimowych 2017 otrzymają w prezencie zdrowy prezent, pyszny sok lub inny produkt Marwit. Idea jest bardzo prosta - edukujemy przez dobre przyzwyczajenia. Dzielimy się zdrowiem i radością. Zapraszamy dzieci do wypożyczania książek i picia zdrowych soczków.

Filia biblioteczna nr 3
(ul. Światowida 97)

W czasie ferii zimowych zaplanowano spotkania z dziećmi z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uczestnicy podczas zajęć uzyskają wiele przydatnych informacji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz poznają bibliotekę i zasady w niej panujące.
relacja z przeprowadzonych zajęć

Filia biblioteczna nr 4
(ul. Barnima 25)

„Oto miasta świata!”. Podczas ferii zimowych młodzi użytkownicy biblioteki zabrani zostaną w literacką podróż do najpiękniejszych miast świata. Dzięki serii albumów autorstwa Miroslava Šaška, dzieci poznają kulturę i architekturę m.in. Londynu, Rzymu, Paryża, Monachium czy Nowego Jorku. W trakcie zajęć nie zabraknie lektury ciekawych książek, zabaw literackich oraz zajęć plastycznych. Do udziału w spotkaniach czytelniczych w czasie wolnym od zajęć szkolnych zapraszamy wszystkich naszych najmłodszych czytelników, na których czekamy w każdy powszedni dzień ferii, w godz. od 12.00 do 13.00.
relacja z przeprowadzonych zajęć

Filia biblioteczna nr 12
(ul. Marcina 1)

Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat  na cykl zajęć plastycznych zatytułowanych „Kartonowe cuda”. W trakcie ferii zimowych będziemy spotykać się od wtorku do czwartku o godzinie 13.00, by "czarować" z kartonem. W planie m.in. wykonanie walentynkowych kartek, kolorowych pudełek na skarby czy karnawałowych masek. Chęć udziału należy zgłosić telefonicznie pod numerem 91 422 71 09. Liczba miejsc ograniczona.
relacja z przeprowadzonych zajęć

Filia biblioteczna nr 22
(ul. Narutowicza 4)

Zapraszamy do filii bibliotecznej dzieci z młodszych klas szkół podstawowych na cykl spotkań „Bajkowe ferie”. Spotkania odbędą się w dniach: 14, 16, 21 i 23 lutego 2017 o godzinie 12.00. W programie: czytanie bajek, opowiadań dla najmłodszych, wierszyków, samodzielne wykonanie ilustracji. Zapraszamy!

Filia biblioteczna nr 28
(pl. Lotników 7)

„Komiksowe ferie”. KADR, DYMEK, PLANSZA, SCENARIUSZ. Co łączy te słowa? Oczywiście KOMIKS! W czasie ferii zimowych zapraszamy uczniów szkół podstawowych na komiksowe ferie. Komiks już na dobre zadomowił się w naszej kulturze i każdy potrafi wymienić przynajmniej kilku rysunkowych bohaterów. Uczestnicy spotkań w filii bibliotecznej nr 28 będą mieli okazję poznać historię gatunku, jakim jest komiks, będą mogli obejrzeć najciekawsze albumy zgromadzone w placówce, ale przede wszystkim spróbują własnych sił w tworzeniu scenariusza i szaty graficznej komiksu – cofniemy się do jego początków i zaczniemy od krótkiego paska i pojedynczej planszy. Zapisy grup zorganizowanych (uczniowie klas 1-6) do dnia 10 lutego 2017 pod numerem telefonu 91 46 46 894 lub pod adresem filia28@mbp.szczecin.pl 
Terminy: 15-16.02.2017, godz. 10.30; 21-22.02.2017, godz. 12.00.
relacja z przeprowadzonych zajęć

Filia biblioteczna nr 29
(ul. Kresowa 1)

„Feriada”. Jak co roku podczas ferii zimowych biblioteka, we współpracy z Radą Osiedla Warszewo, organizuje zajęcia edukacyjno-plastyczne pod nazwą "Feriada 2017". Są one skierowane do uczniów młodszych klas szkół podstawowych czyli dzieci w wieku 7-10 lat. Spotykać się będziemy od poniedziałku do czwartku w godzinach 11.30-13.30 w siedzibie filii, przy ul. Kresowej 1. Zajęcia będą poświęcone papierowi, jego segregowaniu i recyklingowi. Spróbujemy przekonać uczestników, że papier może dzięki przetwarzaniu mieć siedem "żyć". Podczas spotkań wykorzystane zostaną materiały zawarte w EkoPace. Filia biblioteczna dysponuje ograniczoną liczbą miejsc dlatego obowiązują zapisy chętnych, pod numerem telefonu 91 42 69 195 lub adresem filia29@mbp.szczecin.pl

Filia biblioteczna nr 54 (ProMedia)
(al. Wojska Polskiego 2)

"Hirameki - na początku był kleks". ProMedia serdecznie zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na cykl zajęć plastycznych. Jeżeli lubisz rysować, malować i bawić się sztuką - te zajęcia są dla Ciebie. Punktem wyjścia jest barwna plama - jest to podstawa do stworzenia rysunku. Dzięki dodaniu kilku kropek, kresek, może zamienić się w psa, kota, samochód albo potwora. Jedna plama - tysiąc pomysłów. Co to będzie, zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni.
Zajęcia odbędą się 13, 15, 20 i 22 lutego 2017, w godzinach 12-13.30, w bibliotece ProMedia. Filia dysponuje ograniczoną ilością miejsc, dlatego obowiązują zapisy chętnych pod numerem telefonu 91 506 50 56 lub adresem e-mail filia54@mbp.szczecin.pl. 
 

Filia biblioteczna nr 3 dla dzieci
(ul. Z. Nałkowskiej 15)

W okresie ferii zimowych biblioteka organizuje zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym (starszaki) oraz szkolnym. W tym roku będą to zajęcia pod hasłem „Zimowe sposoby na dobrą zabawę”. Zapraszamy we wtorki i czwartki w godzinach od 12.00 do 13.00.

14 lutego. „Karnawałowy bal”. Dzieci dowiedzą się, co to jest karnawał, jakie są z nim związane tradycje, będą wykonywać karnawałowe maski.

16 lutego. „Zabawy w krainie baśni”. Na Balu Baśniowym pojawiają się postacie z różnych bajek. Zaproponujemy różne zabawy nawiązujące do poszczególnych baśni. Każda zabawa będzie poprzedzona rozmową z dziećmi, oraz zagadkami: w jakich baśniach występowała dana postać, czy była dobra czy zła, o czym była dana bajka i czy znają jakieś inne bajki z tą postacią

21 lutego. „Zima jak z bajki”. Przeczytanie opowiadania „O zimie”, autorstwa Kristina Digman i Görel Kristina Näslund. Rozmowa o zimowych zabawach i urokach zimy, wykonywanie witraży o tematyce zimowej.

23 lutego. „Lubimy zimę!”. Turniej wiedzy o tematyce zimowej, quizy i zadania zimowe, wykonywanie prac plastycznych związanych z zimą z wykorzystaniem różnych technik i materiałów.
relacja z przeprowadzonych zajęć

Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci
(Ks. Anastazji 27/2)

Interesujecie się modą? Zawsze marzyliście, żeby coś zaprojektować? A może po prostu chcielibyście kreatywnie spędzić wolny czas? Biblioteka przy ul. Ks. Anastazji 27/2 zaprasza dzieci w wieku szkolnym na wspólne ferie – modne i swobodne, które odbędą się w dniach 13-17 lutego 2017. Każde spotkanie zacznie się o godz. 12.00. Będziemy m.in. czytać, poznawać, wycinać i przyklejać... Razem na pewno stworzymy coś oryginalnego! W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o zapisy pod numerem telefonu 91 44 22 241 lub adresem filia9dz@mbp.szczecin.pl
relacja z przeprowadzonych zajęć
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie