Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Narodowe Czytanie Quo vadis w ProMedia - relacja

Witryna Kulturalna

Narodowe Czytanie Quo vadis w ProMedia - relacja

W minioną sobotę, 3 września, o godz. 15.00, w ramach piątej edycji akcji "Narodowego Czytania", odbyło się czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". W tym roku po raz pierwszy lektura została wybrana podczas internetowego głosowania. Już po raz trzeci akcja "Narodowe Czytanie" została zorganizowana w ProMedia.

Wśród interpretujących "Quo vadis" znaleźli się m.in. poetka Róża Czerniawska-Karcz, wicedyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Wioleta Słoka, dyrektor Filharmonii w Szczecinie Dorota Serwa, aktorzy Teatru Współczesnego, członkowie grupy wokalno-teatralnej ESPERO, wolontariuszki Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora, szczecińscy artyści, dziennikarze, ludzie kultury, czytelnicy oraz przyjaciele biblioteki. Dzięki uprzejmości dyrektora Opery na Zamku, Jacka Jekiela, prowadzący imprezę, mogli zaprezentować się w kostiumach stylizowanych na strojach ze starożytnego Rzymu. Maraton czytania rozpoczął Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek. Przez ponad trzy godziny 36 osób odczytało fragmenty "Quo vadis". Każdy z czytających otrzymał w prezencie książki ufundowane przez EMPIK Kaskada. Spotkanie było również okazją do zdobycia pamiątkowej pieczęci na swoim egzemplarzu "Quo vadis".

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w akcji "Narodowe Czytanie", a czytającym za zaangażowanie i doskonałe przygotowanie do odczytania fragmentów powieści. Do zobaczenia za rok!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku.

Partnerem wydarzenia był EMPIK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie