Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Współpraca z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej

Witryna Projektów

Współpraca z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej

Mamy przyjemność poinformować, ze nasza biblioteka podjęła współpracę z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Szczecinie. W związku z tym będziemy realizować nieodpłatne spotkania dla dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania.
Konsultanci RODM Szczecin zawsze starają się indywidualnie dopasować do potrzeb, tak aby tematyka spotkań odpowiadała potrzebom. Oferujemy możliwość przeprowadzenia lekcji w językach: polskim, angielskim i włoskim.
Tematyka spotkań będzie dotyczyć m. in.: instytucji europejskich, czterech swobód UE, zasad bezpiecznych wakacji, przedsiębiorczości młodzieży, aktywności obywatelskiej, dyplomacji publicznej, wolontariatu europejskiego, studiów za granicą, edukacji globalnej, jak również 25 lat polskiej transformacji.

Spotkania dla młodszych uczestników przeprowadzane będą w formie zabaw, gier i konkursów, podczas których staramy się zapoznać najmłodszych z symbolami Unii Europejskiej i przybliżyć charakterystykę państw członkowskich. Będziemy prowadzić również zajęcia związane z edukacją globalną.
Zajęcia będą realizowane w kilkunastu filiach bibliotecznych na terenie całego Szczecina. Będziemy sukcesywnie podawać informacje o kolejnych terminach i miejscach spotkań.

W ramach współpracy odbyły się następujące zajęcia:

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie-Dąbiu we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Szczecinie przygotowała dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Szczecinie serię spotkań, celem których jest popularyzowanie wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Zajęcia dla najmłodszych uczestników przeprowadzane są w formie zabaw, gier i konkursów, na których poznają symbole Unii Europejskiej oraz jej kraje członkowskie.
Terminy spotkań:
4 listopada w godz. 12.30 -13.30 oraz 13.30-14.30 dla klas pierwszych
27 listopada o godz. 12.30 dla klasy drugiej
4 grudnia o godz. 10.00 dla klasy trzeciej
18 grudnia odbyły się trzy spotkania: o godz. 9.00 dla klasy czwartej, o godz. 10.00 dla klasy trzeciej, o godz. 12.00 dla klasy szóstej.

W filii bibliotecznej nr 12, przy ul. Marcina 1, w dniu 13 listopada o godz.13.00 i 18 listopada o godz.10.00 oraz o godz. 13.00, odbyły się zajęcia dla uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1. 1 grudnia o godzinie 11.00 z kolei odbyły się zajęcia w ramach Tygodnia Wolontariatu dla uczniów Gimnazjum nr 6 w Szczecinie.

1 grudnia w godz. 11.15, 12.15 i 13.15, w filii bibliotecznej nr 36 odbyły się trzy spotkania dla klas drugich i klasy trzeciej ze SP TAK. Tematem spotkań był wolontariat europejski. Wcześniejsze spotkania, które miały miejsce w tej filii, odbyły się w następujących dniach:
07.10.2015, godz. 9.00, dwa spotkania o instytucjach europejskich i o aktywności obywatelskiej
09.10.2015, godz. 9.00, spotkanie o polskiej transformacji. 
Gościliśmy uczniów klas drugich Gimnazjum nr 34. 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie