Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Akcja: e-motywacja. Propozycja dla seniorów

Witryna Projektów

Akcja: e-motywacja. Propozycja dla seniorów

Celem projektu jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. Chętnych do uczestnictwa w akcji: e-motywacji zapraszamy do udziału w przygodzie z odkrywaniem siebie. Dodamy odwagi i uzupełnimy zapasy energii przydatne do życia aktywnego i spełnionego. Zapraszamy seniorów do spotkania w wybranych filiach bibliotecznych.

W czwartek, 3 grudnia, o godzinie 11:15 odbędzie się ostatnie spotkanie, którego temat to: ,,Nie nudzę się sobą”. Gościem specjalnym webinarium będzie polska aktorka filmowa i teatralna Zofia Czerwińska.

NOWOŚĆ
Nagrania poprzednich spotkań. Nagranie spotkania z udziałem Heleny Norowicz znajdują się pod tym linkiem. Nagranie spotkania z udziałem Pani Krystyny znajdują się pod tym linkiem.

Jak to zrobimy?
Naszymi sprzymierzeńcami są internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzia do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem internetu połączymy się z placówkami zgłoszonymi do projektu i goszczącymi w nich seniorami. Spotkamy się w inspirującej atmosferze 5 razy w okresie od października do grudnia bieżącego roku. Zebrani wspólnie obejrzą spotkania online, będą mieli możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku.

Tematyka i bohaterowie spotkań online
Pięć kolejnych spotkań adresowanych jest do osób starszych i innych grup, które zainteresowane są tematyką transmisji. Wywiady online będą miały charakter inspirującej rozmowy z elementami warsztatowymi. Bohaterami spotkań będą osoby znane i mniej popularne, ale równie aktywne.

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej biorące udział w projekcie:
filia nr 12, ul. Marcina 1
filia nr 38, ul. 26 Kwietnia1
filia nr 46, ul. Nad Odrą 26
filia nr 54, al. Wojska Polskiego 2

Terminy spotkań:
8 października, godz. 11:00 (Gość specjalny Emilia Krakowska)
22 października, godz. 11:00 (Gość specjalny Krystyna Kofta)
5 listopada, godz. 11:00 (Gość specjalny: Helena Norowicz)
19 listopada, godz. 11:00 (Gość specjalny: prof. Ewa Nowicka-Rusek)
3 grudnia, godz. 11:00 (Gość specjalny: Zofia Czerwińska)

Każde spotkanie potrwa około 1,5-2 godziny – w zależności od aktywności osób w nim uczestniczących. Zapraszamy. Wstęp, oczywiście, wolny.  Szczegóły u bibliotekarza.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie