Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Mediateka » IBUK

IBUK

IBUK - platforma z e-bookami i e-czasopismami

We wszystkich filiach bibliotecznych nasi Czytelnicy mają dostęp do ponad 1600 książek i czasopism naukowych z wielu dziedzin udostępnianych przez platformę Ibuk.pl. 

Korzystanie z nich na komputerach Miejskiej Biblioteki Publicznej nie wymaga logowania, natomiast osoby chcące korzystać z serwisu na własnych urządzeniach elektronicznych (komputer, tablet, telefon) mogą to robić po otrzymaniu bezpłatnego kodu PIN dostępu od bibliotekarza.

Serwis pozwala na bezpłatne czytanie wybranych publikacji, używanie zakładek i tworzenie notatek, dzielenie się fragmentami na Facebooku i Twitterze.

Opcje dodatkowe (wydruk, cytowania, łączenie zasobów dostępnych w różnych zasobach) składają się na bardzo przydatne narzędzie nauki dla wszystkich zainteresowanych.

Użytkownikom urządzeń mobilnych (jak czytniki, tablety i smartfony) szczególnie polecamy założenie własnego konta myIbuk  – posiada ono rozwiązania optymalizujące korzystanie z niego na ekranach dowolnej wielkości. Ponadto można na nim gromadzić publikacje dostępne w ramach naszego konsorcjum jak i zakupione prywatnie.

Dla ułatwienia wszystkie tytuły wykupione przez Zachodniopomorskie Konsorcjum Bibliotek można odnaleźć w naszym katalogu OPAC – wystarczy uwzględnić w wyszukiwaniu typ dokumentu „Dokument elektroniczny”.

Zapytaj o dostęp do Ibuka w bibliotece! 

Zapraszamy na stronę: http://www.libra.ibuk.pl

 

Poniżej instrukcja jak dodac kod PIN na platformie

Ibuk 1Ibuk 2Ibuk 3

 


Załącznik :

Ibuk instrukcja- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie